10 drużyn wystąpi w sobotnim turnieju siatkarskim „Cerrad Cup” rozgrywanym w Miejskiej Hali Sportowej. W gronie uczestników znalazły się oba ligowe zespoły ze Starachowic.

Już w sobotę (12 stycznia) zostanie rozegrany I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn „Cerrad Cup”. Organizatorzy turnieju dogrywają ostatnie szczegóły sobotniej rywalizacji i już możemy odliczać czas do rozpoczęcia siatkarskich zmagań.

siatka turniejZnamy już ostateczną listę zgłoszeń do starachowickiego turnieju. W „Cerrad Cup” zagra 10 drużyn, które w fazie grupowej zostaną podzielone na dwie 5-zespołowe grupy.

Losowanie grup turnieju odbędzie się w najbliższy czwartek (10 stycznia) tuż przed rozpoczęciem pojedynku 3. ligi świętokrzyskiej (Cerrad SMS Starachowice – Hetman Włoszczowa, początek godz. 19.00), który zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Leśnej.

Po losowaniu grup powstanie harmonogram gier sobotniej rywalizacji i kolejność spotkań turnieju.

Tak zagrają zespoły

Organizatorzy planują rozegranie fazy grupowej w dwóch grupach. W obu znajdzie się po 5 zespołów, które rozegrają swoje mecze systemem każdy z każdym na trzech sektorach Miejskiej Hali Sportowej.

W grupie każdy mecz będzie składał się z dwóch setów. W przypadku wygrania po jednym secie przez obie drużyny mecz kończy się remisem, a drużyny zdobywają po 1 punkcie. Zwycięstwo (2:0) w grupie warte jest 2 punkty. Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z obu grup.

Organizatorzy zapowiadają rozstawienie podczas losowania dwóch drużyn.

Będą nimi trzecioligowi siatkarze występujący na co dzień w trzeciej lidze mazowieckiej. Są to Sparta Grodzisk Mazowiecki i Jaguar Wolanów.

W sobotnim turnieju wystąpią dwa zespoły ze Starachowic. O zwycięstwo w „Cerrad Cup” walczyć będą: trzecioligowy Cerrad SMS Starachowice oraz czwartoligowy SMS Absolwenci Starachowice.

Poza wspomnianą czwórką w turnieju zagrają jeszcze: Olimp Radom, Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin, AZS UJK Kielce, Karbet Jastrząb, GKS Volley Pawłów oraz Emeryk Nowa Słupia.

Początek sobotniego turnieju zaplanowano na godzinę 9.00. Turniej potrwa kilka godzin. Zapraszamy do kibicowania drużynom !

plakat

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.