Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 19 II 2019 r. w Starachowicach odbył się ciekawy wykład dla młodzieży szkolnej pod tytułem „Licz się ze słowami...o komunikowaniu nie tylko w Internecie!”.


Prelegentem była pani dr hab. Marzena Marczewska, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, językoznawczyni z Instytutu Filologii Polskiej w Kielcach.

img 9991Wykładu wysłuchali przedstawiciele społeczności uczniowskich starachowickich szkół podstawowych (SP nr 1, 6, 9, 10, 11, 12 i 13, STO), gimnazjów (nr 1, 2, 3 i 4) oraz szkół ponadpodstawowych (III LO, ZSZ nr 2, ZDZ) oraz dyrektorzy i nauczyciele.

img 0057

Prezydenta Marka Materka reprezentowała pani Ewa Skiba, zastepca prezydenta miasta.

img 9979
Wykład odbył się w ramach obchodów przypadającego w dniu 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, święta ustanowionego w 1999 r. przez UNESCO.
Organizatorami obchodów byli Urząd Miejski i Szkoła Podstawowa nr 1.

img 9967

Relacja filmowa ze spotkania

 

Autor: Adam Brzeziński
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.