Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Wiktoria Czyżewska i Julia Wojtan zdobyły złote medale kickbokserskich Mistrzostw Polski kadetek. Patrycja Pawikowska przywiozła z Mysiadła brązowy medal mistrzostw. Reprezentacja starachowickiego Dragona udanie rozpoczęła rok pełen sportowych emocji.

Mysiadło to małe miasteczko w powiecie piaseczyńskim na Mazowszu, które jest niezwykle ważne dla kickbokserskich klubów w Polsce. To właśnie tu odbywają się bowiem od lat Mistrzostwa Polski kadetów młodszych i starszych w tej dyscyplinie sportu. To właśnie tu rozpoczyna się wiele sportowych karier i tu zawodnicy wkraczają na swoją ścieżkę pełną sukcesów.

Rywalizacja kadetów jest niezwykle ważna w kalendarzu starachowickiego Klubu Sportowego „Dragon”. Trener Marek Jasiński i jego podopieczni to właśnie w Mysiadle rozpoczynają sportowy rok, a zawody na Mazowszu są często zapowiedzią tegorocznych sukcesów.

W 2017 roku złoty medal wywalczyła tu Alicja Siebyła. Rok temu złota już nie było, a do Starachowic z krążkami Mistrzostw Polski powrócili Patrycja Pawikowska (srebro), Kamil Gunia (srebro) oraz Mateusz Gunia (brąz).

dragon prezydent

Mamy medale

W tym roku Dragon znów powrócił na złoty szlak, a sukcesy odnosiły nasze kickbokserki. Na podium Mistrzostw Polski stanęły: Wiktoria Czyżewska, Julia Wojtan oraz Patrycja Pawikowska. Szczególnie cieszą sukcesy dwóch pierwszych.

Czyżewska oraz Wojtan wywalczyły złote medale i powróciły do Starachowic z tytułami mistrzowskimi. Pawikowska zdobyła w weekend brązowy medal (kategoria 42 kg), stając drugi rok z rzędu na podium tych zawodów.

Julia Wojtan w 2018 roku zajęła szóste miejsce w swojej kategorii w formule kick light. Minęło kilkanaście miesięcy i utalentowana starachowiczanka wspięła się na sam szczyt. Julia wygrała rywalizację kadetek starszych w kategorii do 50 kg. W finale pokonała zawodniczkę z Nowego Sącza – Gabrielę Migdę.

We wtorkowe poranek Julia Wojtan wraz ze swoim trenerem Markiem Jasińskim odwiedziła Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Były zasłużone gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

Wiktoria Czyżewska zdobyła złoto w kategorii do 55 kg. W finale pokonała Justynę Cymerman z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice i zasłużenie otrzymała tytuł najlepszej kadetki w kraju. Dodatkowo została uznana najlepszą kadetką starszą całego turnieju. To zapowiedź kolejnych sukcesów Wiktorii i jej koleżanek. Widać bowiem, że praca w starachowickim klubie idzie w dobrym kierunku i możemy spodziewać się udanego roku w Dragonie.

julia dragon

fot. FB Dragon, M.Zatorska

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.