Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

11 marca z inicjatywy Prezydenta Miasta w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie dotyczące zmian w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice na rok 2020 i lata kolejne. 
Spotkanie prowadzili Sekretarz Miasta Barbara Szymańska oraz inspektor Rafał Piwnik, odpowiedzialny z ramienia urzędu za realizację kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego. W dyskusji uczestniczyli radni Rady Miejskiej, członkowie Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto”, oraz Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie” a także mieszkańcy.


Dyskutowano nad obecną formułą programu BO, która funkcjonuje od 2014 roku i dzieli miasto na 23 okręgi, w których mieszkańcy zgłaszają, a następnie wybierają do realizacji projekty o wartości nie przekraczającej 52 000 zł.
Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, iż biorąc pod uwagę obecne ceny na rynku budowlanym, wymieniona kwota będzie zbyt niska i nie wystarczy na realizację zgłaszanych przedsięwzięć.

- Osoby uczestniczące w spotkaniu przedstawiły swoje propozycje dotyczące zmian w dotychczasowy, regulaminie BO – informuje inspektor Rafał Piwnik - Jedna z nich dotyczy powrotu do podziału miasta na cztery okręgi, tak jak miało to miejsce w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, sugerowano również jako drugie rozwiązanie - utworzenie jednego okręgu dla całego miasta. Przy podziale miasta na 1 okręg projekty byłyby klasyfikowane w dwóch kategoriach na projekty małe i projekty duże. Projekty małe to takie których koszt realizacji nie przekracza 100 000 zł, natomiast projekty duże to takie, które mieszczą się w kwocie od 100 001 zł do 200 000 zł. Planujemy, że w roku 2020 ogólna kwota do wydatkowania w ramach Budżetu Obywatelskiego wyniesie 1 200 000 zł, na realizację projektów małych przeznaczona byłaby kwota 400 000 zł, natomiast na projekty duże – kwota 800 000 zł.

W najbliższym czasie opracowany zostanie nowy projekt Regulaminu Budżetu Obywatelskiego, który zostanie poddany pod dyskusję mieszkańców miasta. Swoje uwagi i propozycje starachowiczanie będą mogli zgłaszać bezpośrednio do inspektora Rafała Piwnika pok. nr 200 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

uczestnicy spotkania

uczestnicy spotkania

uczestnicy spotkania

uczestnicy spotkania

uczestnicy spotkania

img 2625

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.