11 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania budynków Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 3. Spotkanie poprowadzili Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Skiba, Sekretarz Miasta Barbara Szymańska oraz kierownik referatu Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Miasta Włodzimierz Jedynak.

Do 29 marca do urzędu spływały uwagi, propozycje i opinie dotyczące zagospodarowania wymienionych obiektów.
Propozycje zgłoszone przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 11;

1. Zwiększenie ilości oddziałów przedszkolnych do 2-3, odciążając w ten sposób przedszkola.
2. W budynku SP nr 11 umieścić klasy 0-III;
3. W budynku SP nr 11 z obecnej świetlicy zrobić większą stołówkę, natomiast na świetlicę wykorzystać inną salę;
4. W budynku Gimnazjum nr 3 umieścić klasy IV – VIII;
5. II piętro budynku Gimnazjum nr 3 przeznaczyć np. na Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, Ognisko Plastyczne, MDK, szkoły językowe, Uniwersytet Trzeciego Wieku;
6. Na parterze budynku Gimnazjum nr 3 umieścić np. Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej;
7. Jedną z sal w budynku Gimnazjum nr 3 przeznaczyć na salę gimnastyki rehabilitacji ruchowej, gdyż sala, w której obecnie dzieci ćwiczą jest dość ciasna.

Propozycje dotyczące zagospodarowania budynków Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 3 zgłoszone przez Radę Szkoły działającą przy Szkole Podstawowej nr 11;

1. Dzieci z klas „0-3” pozostaną w budynku SP nr 11.
2. Dzieci z klas „4-8” zagospodarują częściowo sale SP nr 11 i Gimnazjum nr 3.
3. Stworzymy dodatkową świetlicę dla najmłodszych dzieci, tym samym zmniejszając zaludnienie jednej małej świetlicy dla uczniów wyższych klas.
4. Do zagospodarowania w budynku po Gimnazjum nr 3 pozostanie jedynie 8 klas na drugim piętrze. W nich proponujemy utworzyć;
- Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Wiemy, że pracują w słabych warunkach i jest spore grono zwolenników tego pomysłu.
- Po zakończeniu okresu związanego z termomodernizacją budynków tj. od V 2020 roku proponujemy wynajęcie pomieszczeń szkole językowej i innym placówkom rozwojowym.
- Odciążenie okolicznych przedszkoli z klas „0” i utworzenie ich w SP 11, to zwiększyłoby szanse 3 letnich dzieci na przyjęcie do państwowego przedszkola.
- Przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury i Państwowego Ogniska Plastycznego – a w miejscu ich dotychczasowej lokalizacji utworzenie mieszkań socjalnych dla samotnych matek.

Zgromadzone propozycje zostały zaprezentowane uczestnikom pierwszego ze spotkań z mieszkańcami, które odbyło się w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Termin kolejnego spotkania to 17 kwietnia 2019 roku o godz. 17:00. W związku z faktem, iż większość z propozycji przedstawionych przez Radę Rodziców i Radę Szkoły dotyczy placówek, których właścicielem jest Powiat Starachowice stąd konieczne jest zajęcie stanowiska w tej sprawie, przez władze powiatu.

Raport o wynikach konsultacji zostanie podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.bip.starachowice.pl, www.starachowice.eu oraz zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.