Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Starachowice mają szansę zostać najbardziej zielonym miastem regionu świętokrzyskiego, a to za sprawą projektu obejmującego zagospodarowanie 5 obszarów stanowiących enklawy zieleni miejskiej z łąkami kwietnymi, pergolami, ławeczkami, zadbano także o domki dla owadów i jeży. Dofinansowanie jakie Gmina Starachowice otrzymała z Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska to ponad 6 mln 300 tys. zł.

Otwarto oferty, które wpłynęły do postępowania przetargowego ogłoszonego przez Gminę Starachowice na zagospodarowanie kolejnych trzech obszarów zieleni miejskiej, trwa ich weryfikacja pod względem formalnym. Prezydent Miasta Marek Materek informuje, iż liczy na pozytywne rozstrzygnięcie procedury przetargowej oraz wykonanie prac i ich rozliczenie do końca roku 2019.
- Gmina Starachowice realizuje projekt dotyczący zagospodarowania pięciu obszarów zieleni miejskiej. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej najpierw w wysokości ponad 4 mln zł, dzięki tym funduszom ogłosiliśmy i rozstrzygnęliśmy przetargi na realizację dwóch z pięciu zaplanowanych stref zieleni, tam te prace już trwają – informuje prezydent - Wysokość kolejnego dofinansowania o które wnioskowaliśmy na to przedsięwzięcie, to ponad 2 mln zł co pozwoliło nam ogłosić kolejne przetargi na pozostałe 3 obszary zieleni są to tereny wzdłuż Al. Armii Krajowej i ul. Konstytucji 3 oraz skwer przy Szkole Podstawowej nr 9, teren zlokalizowany pomiędzy Galerią Galardia a Targowiskiem Miejskim oraz obszar pomiędzy Al. Armii Krajowej i ul. Stanisława Staszica. Zasadzimy tam kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne, staną pergole, elementy małej architektury ławki, kosze na śmieci. W ramach tych środków wyremontujemy także starą fontannę zlokalizowaną na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 9. Dziękuję władzom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za 85 procentowe wsparcie, dzięki któremu wymienione tereny zyskają nowy wygląd. To jak przebiegają te zmiany możemy zaobserwować już na skarpie nad wiaduktem, gdzie te prace już trwają. Widzimy też jak zmienia się teren położony za Starachowickim Centrum Kultury, podobnie będzie z tymi pozostałymi obszarami.

Do przetargu ogłoszonego na realizację pozostałych trzech obszarów wpłynęła jedna oferta złożona przez firmę, która już prowadzi prace przy zagospodarowaniu terenów zielonych na skarpie pomiędzy os. Wierzbowa a os. Trzech Krzyży oraz na terenie zlokalizowanym za Starachowickim Centrum Kultury.

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.