Po raz pierwszy w Starachowicach rusza Lokalny Program Grantowy dla Młodzieży „Mania Działania”. Do 27 maja grupy młodzieżowe mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy młodzieżowe. Przyznamy jeden grant w kwocie 1.000, 00 zł na ciekawy projekt. Program dedykowany jest młodzieży w wieku od 15 do 25 lat.

Zależy nam na promowaniu pomysłów młodych ludzi. W ramach projektu uczestnicy mają możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach, a w działaniu wspierać ich będzie osobisty opiekun, zwany coachem. W ramach programu grupy młodzieżowe w składzie od 4 do 15 osób mogą same aplikować do konkursu o środki finansowe, a następnie zrealizować wymyślone przez siebie projekty społeczne. Jeden projekt może otrzymać maksymalne wsparcie w wysokości 1.000,00 zł na dowolne cele zgodnie z założeniami programu.

Projekty mogą zgłaszać grupy min. 4 osób. Dotacje będą przyznane na projekty społeczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne zmierzające do aktywizacji środowiska, zwiększenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz rozwoju jej zainteresowań.

Formularz wniosku, należy wypełnić i odesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 27 maja do godziny 15:00,  regulamin_mania_działania_2019 (kliknij, aby pobrać).

Jedna grupa może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa projekty, ale tylko jeden z nich może zostać dofinansowany. Grupy uczestniczące w Programie otrzymają opiekuna, który będzie wspierał młodzież w działaniach projektu zwanego coachem.

Termin realizacji działań musi mieścić się w okresie od 26 czerwca do 15 października 2019 r.

Dla przedstawicieli uczestniczących grup przewidziano obowiązkowe, trzydniowe szkolenie w pierwszej połowie czerwca 2019 – weźmie w nim udział jedna osoba z grupy.

Szczegółowe informacje w regulamin_mania_działania_2019 (kliknij, aby pobrać). 

Dzięki Manii Działania, młodzi ludzie mają szansę zaistnieć w środowisku lokalnym, zaczerpnąć wiedzy na temat projektów społecznych, zrealizować swój własny projekt, nauczyć się samodzielności, podejmowania decyzji, poczuć siłę sprawczości i działać na rzecz całej młodzieży z terenu gminy Pawłów. Ponadto twórczo i aktywnie spędzą czas zdobywając wiedzę oraz umiejętności potrzebne do funkcjonowania w grupie.

Więcej informacji o programie na stronie: http://maniadzialania.info/

Organizatorem programu Mania Działania w Starachowicach jest Urząd Miejski w Starachowicach we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. 

Autor: Izabela Wrona