Piłkarze Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice mają za sobą niezwykle udany sezon ligowy na boiskach klasy B. Klub zarządzany w rodzinnej atmosferze przez prezesa Konrada Rączkę w debiutanckim sezonie zadziwił wszystkich i w pięknym stylu sięgnął po awans do klasy A. Gratulacje !

26 sierpnia 2018 roku piłkarze FKS Łazy rozpoczęli swoją przygodę na boiskach kieleckiej klasy B. Starachowicka drużyna trafiła do trzeciej grupy ligowej i na inaugurację zmierzyła się z Cukrownikiem Włostów. Debiut ligowy nie wyszedł okazale. To zdecydowanie za mało powiedziane, bo jak ocenić porażkę na własnym boisku aż 0:8. Inauguracyjne „frycowe” zostało opłacone i już tydzień później Łazy ograły drużynę z Iwanisk 6:2.

lazy1

Wahania formy starachowickiej drużyny były jednak widoczne. Wyjazdowe porażki z Koprzywianką (3:8) czy Tarłowem (0:6) nie napawały wielkim optymizmem kibiców wspierających sympatyczny klub oparty na rodzinnej atmosferze, zgodnie z jego nazwą.

Rundę jesienną FKS Łazy zakończył z dorobkiem 5 zwycięstw i 6 porażek.

Wiosenna dominacja

Wiosną podopieczni Pawła Brzozowskiego zadziwiali wszystkich. „Rycerze wiosny” ze starachowickiego osiedla Łazy grali skutecznie i efektownie.lazy3

Co prawda w pierwszym spotkaniu zremisowali bezbramkowo z Cukrownikiem Włostów, ale w kolejnych meczach było już rewelacyjnie. 10 spotkań ligowych i 10 kolejnych zwycięstw. Piłkarze FKS Łazy wiosną zainkasowali 31 punktów i zdobyli aż 49 goli.

Starachowiczanie z kolejki na kolejkę pięli się w górę ligowej tabeli. Na kolejkę przed końcem zapewnili sobie awans do klasy A, a w ostatniej serii spotkań ograli lidera z Obrazowa.

Familijny Klub Sportowy Łazy zakończył rozgrywki ligowe na drugim miejscu i jesienią rywalizować będzie na boiskach klasy A.

Podczas ostatniego spotkania rozgrywanego w Starachowicach zawodnicy, trenerzy, działacze oraz kibice mieli okazję po raz ostatni w tym sezonie cieszyć się z sukcesu. Była wielka feta, fajerwerki i wspólna radość z awansu.

Gratulacje dla drużyny złożyli również Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. W imieniu prezydenta pamiątkowy grawerton podczas niedzielnego meczu przekazał pracownik Urzędu Miejskiego.

 

lazy4

lazy5

 

fot. FB Piotr Babicki oraz FB Tour de Leko

 

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.