Muzycznymi gwiazdami folkowego wieczoru podczas Sobótek w Starachowicach były zespoły Krywań oraz Brathanki.

W sobotnie popołudnie mieszkańcy przybyli na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do wspólnej zabawy starachowiczan zaprosili Prezydent Miasta Marek Materek oraz Star San Duo.

Wszyscy bawili się wspólnie ze Studiem Tańca TAKT, Starachowianami, Zespołem Folklorystycznym Kukułeczka, zespołem Skokotliwi oraz Kapelą Niwińskich.

Do dyspozycji najmłodszych uczestników sobótkowej zabawy przygotowano bezpłatną strefę zabaw a na dorosłych czekały kiermasze. Jak przystało na święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, nie mogło zabraknąć pięknych wianków, witych podczas warsztatów. Kolorowe wianki zdobiły głowy mieszkanek Starachowic.

Prezydenta Miasta Marek Materek rozpalił sobótkowe ognisko. Odbył się również kiermasz rzemiosła ludowego. Mimo niepewnej pogody i usuwania skutków ulewy, która zalała teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Starachowickie Sobótki 2019 zapisały się w kalendarzu tegorocznych imprez jako udane wydarzenie kulturalne.

Autor: Małgorzata Zatorska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.