Aneta Nasternak Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice oraz Jerzy Materek Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Pośród ponad 600 wystawców znalazła się starachowicka firma Autobox Innovations Sp. z o.o., która zaprezentowała pojazd specjalny HONKER M-AX, produkcja tego auta już niebawem, ruszy w Starachowicach.

XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, to największe targi związane z przemysłem zbrojeniowym i obronnością. Podczas trwającego od wtorku do piątku Salonu swoje stanowiska zaprezentowało 625 wystawców z całego świata. Zaprezentowano najnowszy sprzęt wojskowy z całego świata, wydarzenie, tegorocznych targów była 20. Wystawa Sił Zbrojnych RP, Wystawa Narodowa USA oraz przelot amerykańskich samolotów.

Zgodnie z informacją przekazaną przez organizatorów Targi odwiedziło 34 tysiące zwiedzających z całego świata. Przedstawicieli starachowickich władz samorządowych do udziału zaprosiła starachowicka firma Autobox Innovations Sp. z o.o. Na swoim stoisku Autobox Innovations zaprezentowało zmodernizowanego Stara 266 M2 z automatyczną skrzynią biegów, lekką ciężarówkę elektryczną przeznaczoną do pracy w służbach komunalnych lub drogownictwie oraz pojazd specjalny HONKER M-AX. Bardzo dobrą informację przekazał Krzysztof Siekański, wiceprezes Autobox Innovations, który poinformował, że kilka dni temu jego firma zakupiła prawa do marki HONKER oraz, że produkcja tych samochodów zostanie przeniesiona do Starachowic.

Honker to osobowo-towarowy samochód terenowy produkowany, z przerwami, w latach 1988–2018, przez różnych producentów, w ostatnim czasie przez Fabrykę Samochodów Honker w Lublinie. Starachowicka spółka Autobox Innovations w 2018 roku zaprezentowała propozycję modernizacji tych aut, pod nazwą Honker M-AX, z zastosowaniem nowego podwozia i silnika wysokoprężnego Iveco FPT 170 KM. Dziś już wiadomo, że dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez starachowickich inżynierów, produkcja tego auta będzie kontynuowana w naszym mieście.

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.