Trwa głosowanie nad projektami zgłoszonymi do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice na rok 2020. Za nami głosowanie internetowe, przed nami głosowanie tradycyjne, które trwać będzie od 13 do 15 września, lokalne do głosowania czynne będą w godzinach od 10.00 do 18.00.

W minionym tygodniu Prezydent Miasta Marek Materek spotkał się z uczniami starachowickich liceów prezentując idee programu jakim jest Budżetu Obywatelskiego zachęcał młodzież do udziału w głosowaniu. Prezydent wymienił projekty, które znalazły się w aktualnej edycji programu, a także przedstawił pany inwestycyjne miasta na najbliższe lata.
Zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego propozycje inwestycji dotyczą m.in. inwestycji drogowych, budowy i remontów chodników, dróg i parkingów, budowy tężni solankowych. Tak jak w roku ubiegłym do rozdysponowania mamy środki w wysokości 1.200.000 zł. Na każdy z 4 okręgów przypada kwota 300 000 zł.
Przypomnijmy, że w ciągu czterech edycji Budżetu Obywatelskiego Gmina Starachowice zrealizowała lub przeznaczyła do realizacji 86 projektów zgłoszonych przez mieszkańców miasta.

Ostateczne wyniki tegorocznego głosowania poznamy do 20 września. Więcej informacji na stronie: obywatelski.starachowice.eu

 

I LO

 

 

II LO

 

III LO

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.