Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Minister Waldemar Buda reprezentujący Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poinformował dziś o finansowaniu I etapu budowy północno - zachodniej obwodnicy Starachowic. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z rządowego programu Mosty dla regionów. Inwestycja ma kosztować ok. 75 milionów złotych, a jej budowa potrwa do 2022 roku. Za realizację tego drogowego przedsięwzięcia odpowiedzialny będzie Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- To jest bardzo dobra informacja dla mieszkańców Starachowic, budowa obwodnicy m.in. upłynni ruch w mieście i pomoże odciążyć ulicę Radomską – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Przypomnę, że prace nad powstaniem północno - zachodniej obwodnicy Starachowic ruszyły na początku poprzedniej kadencji. Powstały trzy koncepcje przebiegu trasy, kolejnym etapem było uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji, następny to wybór wykonawcy dokumentacji technicznej, która była wykonywana przez ostatni rok i niedługo powinna być w pełni gotowa. To także plus dla nas, ponieważ rząd wybierając nasz świętokrzyski projekt ma gwarancję, że środki będą natychmiast wydatkowane na zapłacenie za dokumentację, która niebawem powinna być gotowa.

Północno zachodnia obwodnica Starachowic połączy drogę 42 w Wąchocku z drogą wojewódzką 744 (między wyjazdem z miasta a Elaboracją). Dodatkowo powstanie rondo z wjazdem na teren SSE na wysokości nowego zakładu firmy Cerrad.

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.