Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Siatkarze Cerradu SMS Starachowice już w najbliższy czwartek (10 października) rozpoczynają kolejny sezon rozgrywek trzeciej ligi świętokrzyskiej. Nowy trener, mocny skład, ubiegłoroczne doświadczenie i solidne wsparcie sponsorskie mają być zapowiedzią udanego sezonu. Po cichu zawodnicy oraz sympatycy liczą na walkę o czołowe miejsca w lidze.

28 marca 2019 roku zwycięskim pojedynkiem ligowym w Kielcach z faworyzowanym AZS UJK siatkarze Cerradu SMS Starachowice zakończyli debiutancki sezon na parkietach siatkarskiej trzeciej ligi świętokrzyskiej.siatka2

- Pierwszy sezon gry na trzecioligowym poziomie rozgrywek w wykonaniu drużyny Cerradu SMS Starachowice zakończył się sportowym sukcesem. 9 zwycięstw, 30 zdobytych punktów i czwarte miejsce na koniec ligowej rywalizacji to najważniejsze podsumowanie statystyczne ubiegłego sezonu, który rozbudził nadzieje drużyny, sympatyków oraz przyjaciół starachowickiej siatkówki na kolejny sezon rozgrywek – przyznają działacze i zawodnicy Cerradu SMS.

W gronie 10 ekip nasi siatkarze zajęli czwarte miejsce. Ligę wygrała ekipa UKS Wybicki Kielce, drugie miejsce zajął Hetman Włoszczowa. Obie drużyny zagrały „w nagrodę” w turniejach barażowych o awans do drugiej ligi. Baraże zakończyły się jednak ich porażkami i w tym sezonie znów rywalizować będą ze starachowiczanami o tytuł najlepszych w lidze.

- Inauguracyjna batalia o tytuł najlepszej ekipy na trzecioligowym froncie i walka o miejsca barażowe uprawniające do udziału w turniejach kwalifikacyjnych zakończyła się sukcesem innych zespołów, ale potencjał drzemiący w drużynie Cerradu SMS Starachowice oraz otrzymywane sygnały od kibiców i naszych przyjaciół, pozwalają nam jednak myśleć pozytywnie o kolejnym sezonie rozgrywek z wiarą w końcowy sukces – zapewniają przedstawiciele starachowickiej ekipy.

Zaczynamy w czwartek

Cerrad SMS – GOKiS Waśniów na inaugurację ligi

W tym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi zagra 9 drużyn. O mistrzostwo powalczą: Cerrad SMS Starachowice, GOKiS Waśniów, Hetman Włoszczowa, AZS UJK Kielce, Czarni Połaniec, Siatkarz Staszów, UKS Wybicki Kielce oraz beniaminkowie ligi Orlicz Suchedniów i Lerko Kielce. Dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie prawo gry w turniejach barażowych.

Rozgrywki rozpoczynają się już w najbliższy czwartek, a oficjalna inauguracja rozgrywek trzeciej ligi odbędzie się w Starachowicach. 10 października w hali sportowej przy ulicy Leśnej drużyna Cerradu SMS Starachowice zmierzy się z GOKiS-em Waśniów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19. Wstęp na ten mecz jest bezpłatny.

- Zaczynamy nowy sezon rozgrywek ligowych. Chcemy jak najlepiej rozpocząć rozgrywki trzeciej ligi, a naszym celem jest zwycięstwo na inaugurację. Liczymy na wsparcie naszych kibiców, którzy głośnym dopingiem zagrzeją nas do walki o cenne punkty. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki. Wspólnie zagrajmy o jak najwyższe cele w tych rozgrywkach. Razem możemy pokonać wszystkich – zapewniają zawodnicy starachowickiej drużyny.siatka1

Zmiany w sztabie trenerskim

Nowym trenerem Cerradu SMS Starachowice został Piotr Januchta. Były zawodnik MSS Masłów jest doskonale znany sympatykom siatkówki w naszym mieście. Januchta był czołowym zawodnikiem masłowskiej ekipy, która toczyła interesujące pojedynki z Cerradem SMS zarówno na poziomie czwartej jak i trzeciej ligi.

Trener zapowiada walkę drużyny o zwycięstwo w każdym ze spotkań i liczy na to, że początek ligowego sezonu będzie udany.

Kolejnym wzmocnieniem szkoleniowym starachowickiej drużyny jest pomoc trenera przygotowania fizycznego. Został nim prezes i trener lekkoatletycznej KLKS Juventa Kobex Dawid Kubiec. Sztab trenerski starachowickiej ekipy robi wrażenie.

Jeszcze większe wrażenie na rywalach, ale również na sympatykach starachowickiej drużyny wywołuje lista przyjaciół i sponsorów Cerradu SMS. Przygotowania do sezonu działaczy zaowocowały wsparciem finansowym i organizacyjnym ze strony: firmy Cerrad, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Star San Duo, Hotelu Europa czy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

- Mamy świadomość tego, iż bez tego wsparcia i finansowej pomocy dla naszej drużyny nie jest możliwa realizacja postawionych sobie celów. Wierzymy jednak w to, że wspólnie możemy realizować swoje plany i marzenia. Wiemy, że marzenia nie są po to, aby o nich tylko marzyć. One są po to by je realizować – zapowiadają zawodnicy tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

siatkla4

 

 

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.