Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Gmina Starachowice zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu pn. „PARK KULTURY” w ramach Programu „KULTURA”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.

Projekt będzie dotyczył tworzenia oferty kulturalnej i edukacyjnej w ramach działalności Parku Kultury w Starachowicach oraz modernizacji obiektu Starachowickiego Centrum Kultury. Aby właściwie określić ofertę kulturalno – edukacyjną Parku Kultury zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się w Starachowickim Centrum Kultury w dniach 17 i 27 luty 2020 r. w Sali Klubowej, zgodnie z następującym harmonogramem:


a) godz. 12:00 – Wywiady grupowe z reprezentantami samorządów szkolnych;
b) godz. 14:00 – Wywiady grupowe z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji i przedsiębiorstw sektora kultury;
c) godz. 16:00 – Wywiady grupowe z osobami kultury i przemysłu kreatywnego – artyści tworzący kulturę;
d) godz. 18.00 – Spotkanie otwarte z mieszkańcami miasta.


Celem spotkań będzie omówienie idei i celu konsultacji społecznych, a także podstawowych założeń Programu Kultura, poinformowanie o terminie i możliwych formach udziału mieszkańców w konsultacjach, wypracowanie wstępnych założeń do projektu, dyskusja na temat potrzeb w zakresie oferty kulturalno-edukacyjnej, wypełnienie przez uczestników ankiet papierowych oraz formularzy zgłaszania propozycji działań.

Ankiety w wersji elektronicznej będą dostępne od 17 lutego na stronie internetowej: starachowice.eu w zakładce: PARK KULTURY – konsultacje.
Zapraszamy mieszkańców Miasta Starachowice, przedsiębiorców sektora kreatywnego i przedstawicieli sektora społecznego (w tym organizacji pozarządowych) do udziału w spotkaniach i zgłaszania swoich propozycji do projektu.
Konsultacje prowadzić będzie Stowarzyszenie „Inicjatywa lokalna”.
Szczegółowe informacje na temat spotkań konsultacyjnych można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Starachowicach Referat ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, tel. 41 273-82-79

obwieszczenie_sck.pdf

zarzadzenie_konsultacje_sck.pdf

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.