Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. obowiązuje kolejne ograniczenie w transporcie zbiorowym. Liczba pasażerów w autobusach Komunikacji Miejskiej nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących.

Informujemy, że władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia - dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. 


W autobusach na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice liczba pasażerów nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących co oznacza, że tylko połowa miejsc siedzących będzie mogła być zajęta.

Z uwagi na fakt, że Zarząd ZEC Komunikacja Miejska Starachowice nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów, co jest spowodowane dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej – apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących.

Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że Komunikacja Miejska nie ma możliwości aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia.

Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

Chcemy podkreślić, że na bieżąco będziemy reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów.

Jednocześnie podkreślamy, że sytuacja jest wyjątkowa i nie ma precedensu we współczesnej historii komunikacji.

Wszystkie pojazdy na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice będą oznakowane specjalnymi komunikatami przygotowanymi przez władze państwowe.

ograniczenia w transpor 2

Autor: Anna Rębalska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.