Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Gmina Starachowice konsekwentnie modernizuje placówki oświatowe i poprawia ofertę dla uczniów nie zapominając także o najmłodszych. Z pomocą w remontach łazienek w starachowickich przedszkolach przyszła spółka Cerrad.

IMG_5086_baner.jpg

Jako pierwsi odnowionych i kolorowych toalet doczekali się wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 15. Placówkę wspólnie z prezes Zarządu Ceramika Nowa Gala S.A. odwiedzili Prezydent Miasta Marek Materek wraz ze swoją zastępczynią Anetą Nasternak oraz odpowiedzialny za edukację w mieście, kierownik Włodzimierz Jedynak.

- Zakończył się remont toalet w Przedszkolu Miejskim nr 15 został on sfinansowany dzięki wielkiej pomocy jaką otrzymaliśmy od firmy Cerrad – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Na ręce pani prezes Haliny Bąk przekazujemy podziękowania. Jesteśmy dumni, że taki zakład jak Cerrad Sp. z o.o. działa w naszym mieście. Spółka nie tylko stworzyła miejsca pracy, ale także angażuje się w życie kulturalne i społeczne miasta, pokazując jak można skutecznie działać na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

- Firma Cerrad od kilku lat już prowadzi swoją działalność w Starachowicach w związku z tym chcieliśmy zrobić coś dla środowiska lokalnego – informuje prezes Halina Bąk. - Zatrudniamy ponad 700 osób. Razem z panem prezydentem i panią prezydent postanowiliśmy, że będziemy remontować łazienki w przedszkolach. Bieżący rok jest bardzo trudny. Panuje pandemia, przekazaliśmy fundusze na pomoc szpitalom. Postanowiliśmy się zorganizować tak, żeby choć jedno przedszkole w tym roku zostało wyremontowane i tego zobowiązania dotrzymaliśmy. Dziękuję za współpracę panu prezydentowi i pani prezydent. I cieszę się pani dyrektor, że jesteście zadowoleni z wyremontowanych łazienek. To nie jest jest jedyna realizacja, w planach mamy kolejne przedszkola do remontu. Myślę, że w kolejnym roku to zrobimy i będą one równie piękne jak te, które mamy w tym przedszkolu.

Podziękowania w imieniu społeczności przedszkolnej przekazała także dyrektor placówki Wanda Niedorozow.

- W imieniu własnym, dzieci oraz Rady Rodziców bardzo serdecznie dziękuję za to co zrobiliście dla nas. Mamy przepiękne łazienki z których dzieci już korzystają – mówi dyrektor.

tak_jest.JPG

 

Wyremontowane pomieszczenia to nie jedyna nowość w tym przedszkolu, w jednej z sal na ścianie w tym roku zawisł monitor interaktywny, zakupiony w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Udział w programie Inicjatyw Lokalnych jest jedną z możliwości realizacji zadania publicznego z inicjatywy i przy współudziale mieszkańców Starachowic. Celem programu jest zwiększenie aktywności obywatelskiej mieszkańców naszego miasta dla wspólnego, a przede wszystkim szybszego wykonania zadań publicznych Gminy. Aby wystąpić z wnioskiem o realizację zadania publicznego wystarczy zgromadzić: jako wkład własny 25% szacunkowego kosztu inwestycji, pozostałe 75% kosztów zadania pokrywa Gmina.

IMG_5089_zmiejszone.jpg

 

Autor: Izabela Wrona
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.