Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Gmina Starachowice poszukuje firmy, która wykona zagospodarowanie północnej linii brzegowej zbiornika wodnego Pasternik, zlokalizowanego przy wjeździe do miasta. Oferty można składać do 16 kwietnia.

Inwestycja zakłada wzdłuż brzegu, zlokalizowanego od strony torów kolejowych, budowę ciągu pieszo-rowerowego, promenady reprezentacyjnej, ścieżki rowerowej, pomostów, podestów, skatespot'u, parkingu wraz z drogą dojazdową oraz placu zabaw. Teren zostanie wyposażony w elementy tzw. małej architektury, czyli ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, altany. Wymienione zostanie oświetlenie a całości dopełnią nowe nasadzenia zieleni.

- Na ten cel pozyskaliśmy dotacje ze środków europejskich i rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ten projekt to jeden z wielu elementów kompleksowego programu rewitalizacji miasta jaki od kilku lat realizujemy – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Starachowice były jednym z 20 miast w Polsce, które uczestniczyły w finałowym etapie programu Modelowa Rewitalizacja Miast. Dzięki temu m.in.: pozyskaliśmy środki europejskie na wykonanie dokumentacji technicznych dla kilku kluczowych inwestycji w naszym mieście. Po kilku latach przygotowań, regulowania kwestii własnościowych, konsultowania, projektowania, uzyskiwania pozwoleń nadszedł czas realizacji.Wraz z moim zespołem dajemy z siebie wszystko, by nasze miasto zmieniało się na lepsze. Dziękuję wszystkim, którzy nas w tym wspierają i dopingują.

Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 16.04.2021 r. do godz. 10.00.Wykonawca przesyła w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zaszyfrowaną ofertę przez „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” dostępnego na Portalu ePUAP.

Więcej informacji na temat postępowania przetargowego znajdziemy w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Zamówienia Publiczne: Postępowania 2021.

 

Pasternik projekt

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.