Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Wiadomo nie od dziś, że Prezydent Marek Marterek lubi jeżdzić na swoim rowerze i sprawdzać co się dzieje na miejskich inwestycjach. 

Wczoraj za pośrednictwem meidów społecznościowych przekazał informacje na temat ścieżek rowerowych i komunikacji miejskiej.

- Trwa rewolucja w komunikacji miejskiej w Starachowicach. Pracownicy MAN BUS Starachowice szykują dla nas 20 nowoczesnych ekologicznych autobusów, które zaczną wozić pasażerów w 2022 roku. Trwa zagospodarowanie otoczenia Dworca Wschodniego. Jesteśmy także w trakcie postępowania przetargowego na wybór firmy, która wykona centrum komunikacyjne Starachowice Dolne. Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę pierwszych ścieżek rowerowych w ramach dużego unijnego projektu. Powstaną one między innymi przy ul. 1 Maja, Złotej czy Kopalnianej. To dopiero początek. Równolegle zabiegam o powstanie ścieżek rowerowych przy drogach należących do województwa czy powiatu, które pomogą bezpiecznie dojechać do ościennych gmin- pisze prezydent. Chodzi między innymi o bezpieczny wyjazd wzdłuż ul. Radomskiej i drogi 744 w stronę Tychowa, wyjazd z ul. Leśnej do Lipia i dalej do drogi w stronę Lubieni, wyjazd z ul. Nowowiejskiej do Rataj itd. Wierzę, że w najbliższych latach wszystkie te zadania uda się zrealizować i będziemy mogli z nich wszyscy korzystać.

 

20210922 122903

Fot. Telewizja Starachowice

 

Autor: Maciej Cieciora