Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Gmina Starachowice kontynuuje realizację mikro inwestycji, tym razem prace objęły odcinek ul. Topolowej. Wykonanie nowego odcinka jezdni wraz z poboczami kosztowało ponad 45,6 tys. zł

- Na osiedlu Las mamy mnóstwo małych, urokliwych uliczek niestety część z nich, budowana przed laty, dziś wymaga poprawy. Z tą inwestycją musimy jednak zaczekać do momentu wybudowania kanalizacji deszczowej i oddzielenia kanalizacji sanitarnej od kanalizacji deszczowej. To zadanie wpisaliśmy do budżetu zabezpieczając pieniądze na przygotowanie niezbędnych dokumentacji technicznych umożliwiających wykonanie kanalizacji deszczowej m.in. w ulicach: Iglastej, Partyzantów, Lipowej, ul. 8 Maja i innych zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu – mówi Prezydent Miasta Marek Materek – Wykonanie kanalizacji umożliwi nam później budowę nowych nawierzchni na drogach zlokalizowanych na tym osiedlu. Natomiast wyremontowany odcinek ul. Topolowej, jako jeden z nielicznych, miał jeszcze gruntową nawierzchnię. Po zakończonych pracach starą zniszczoną drogę zastąpiła nowa, wykonana z betonu asfaltowego.

 

Topolowa przed 1

 

Topolowa 2

 


Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS.
W roku 2021 zaplanowano około 40 dróg do remontu lub budowy. Celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz dostępności i stanu dróg. Nierzadko są to ulice zlokalizowane na obrzeżach miasta, na remont, których mieszkańcy czekali od kilkudziesięciu lat. Łącznie w tym roku na inwestycje, w tym także drogowe, miasto Starachowice zabezpieczyło w budżecie kwotę około 130 mln zł.


- Przede wszystkim są to budowy dróg gruntowych, które często nie posiadają pełnych parametrów i przez to trudno uzyskać środki zewnętrzne na ich remont – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Prócz dróg doświetlamy kolejne przejścia dla pieszych i wykonujemy dodatkowe punkty oświetlenia ulicznego w różnych częściach miasta. Celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych ulicach.


Wspólnie z prezydentem nową drogę wizytowała radna Lidia Niewczas z Rady Miejskiej.
- W imieniu mieszkańców ul. Topolowej i własnym dziękuję za kolejną wyremontowaną ulicę. Czerwone Gitary w jednej ze swoich piosenek śpiewają: „droga, którą idę jest jak pierwszy wiersz, droga którą idę biegnie śladem ludzkich spraw.” I Pan, Panie Prezydencie jest takim gospodarzem, który idzie śladem ludzkich spraw.

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.