Jedną z głównych przyczyn, która prowadzi do zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Dlatego wobec kierujących, którzy lekceważą te ograniczenia nie ma taryfy ulgowej. Wczoraj na trasie drogi krajowej nr42 w Parszowie kierujący audi poruszał się z prędkością 129 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem na 25-latka policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych.

Wczoraj na drodze krajowej nr 42 w Parszowie kolejny kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 25-latek pędził aż 129 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem oraz obowiązującym taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z możliwości zapłacenia grzywny na miejscu i uregulował nałożoną karę za pomocą karty płatniczej. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Przez cały czas apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadal na drogach pojawiają się osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego    

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach