Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wziął udział w konferencji Smart City Forum w Warszawie. Jako prelegent panelu dotyczącego realizacji idei Eko-miasta mówił o budowanej przez Starachowice Instalacji Odzysku Energii, bezpłatnej komunikacji oraz zielonej transformacji przestrzeni miasta.

- Konsekwentnie idziemy w stronę zielonego, ekologicznego miasta. Chcemy odchodzić od węgla na korzyść innych ekologicznych rozwiązań. Stąd decyzja o budowie Instalacji Odzysku Energii, ścieżek rowerowych czy tworzenie w mieście dużej ilości terenów zielonych- mówił podczas wystąpienia Prezydent Marek Materek.

1


Warto również wspomnieć bezpłatną komunikację autobusową. To ważny krok w stronę Eko-miasta. Jak się okazało pomysł wypalił, a mieszkańcy rzadziej korzystają z samochodów i przesiadają się do autobusów.

2


- To duża odpowiedzialność ze strony mieszkańców bo taki wybór to nie tylko mniej samochodów na ulicach, ale też czystsze powietrze dla nas wszystkich- wyjaśnił Prezydent Materek.

4


Udział Prezydenta w kolejnej już konferencji poświęconej ekologicznemu i nowoczesnemu podejściu do zarządzania miastem pokazuje, że dotychczasowe działania są zauważane na arenie krajowej i stają się wzorem dla innych samorządowców chcących podążyć taką samą ścieżką.

3

Autor: Karol Wójcik