Starachowickie Stowarzyszenie SPK Bike wylicytowało orkiestrowy voucher na wspólną wycieczkę rowerową z Prezydentem Miasta Starachowice. Do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła kwota 1601 złotych.

- Jeździmy z WOŚP! Kochani, macie ochotę na wspólną wycieczkę rowerową po Starachowicach bądź Górach Świętokrzyskich przy trochę lepszej pogodzie? Zapraszam! W objazd wybiorę się z osobą, która wesprze WOŚP najwyższą kwotą – takimi słowami zachęcał do przygotowanej przez siebie aukcji Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

rower1

Trwająca do niedzielnego południa aukcja była niezwykle interesująca, a chętnych do wspólnej wycieczki rowerowej z Prezydentem Miasta nie brakowało. Ostatecznie najwyższą kwotę zaproponował „użytkownik FB” SPK Bike. Zwycięzcą aukcji nie była jednak pojedyncza osoba, ale całe stowarzyszenie miłośników turystyki rowerowej.

Przygotują wspólny objazd

- Zakwasy pojawiły się jak ich zobaczyłem – skomentował Prezydent Materek moment, w którym do kwestującego w Parku Miejskim włodarza miasta podjechał mini peleton kolarski.

Zwycięzcy licytacji przywieźli ze sobą wylicytowaną kwotę – 1601 złotych, która od razu trafiła do orkiestrowej puszki.

- Słowo się rzekło czeka nas wspólny objazd okolicy – zapowiada Prezydent Miasta.

- Wielkie dzięki dla chłopaków za spontaniczną akcję i zbiórkę na 31 Finał WOŚP. Postanowiliśmy zalicytować wystawiony przez Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka rowerowy voucher wycieczkowy. Kwota 1601 zł trafiła już do skarbonki WOŚP. Ustalenia są takie, że Prezydent wybiera datę, a my planujemy trasę – zdradzają szczegóły członkowie stowarzyszenia.

rower3

Miłośnicy kolarstwa i parku

Od niedzieli nazwa SPK Bike znana jest już wielu starachowiczanom. Pod tajemniczymi trzema literami kryje się nazwa otaczającego nasze miasto parku – Sieradowicki Park Krajobrazowy. Natomiast samo stowarzyszenie otacza się miłośnikami „dwóch kółek” i z pewnością nie raz usłyszymy jeszcze o ich działaniach oraz przedsięwzięciach.

Stowarzyszenie SPK Bike zostało powołane do życia 10 stycznia 2021 roku. Wszyscy członkowie SPK Bike to miłośnicy turystyki rowerowej.

- MTB to nasza wspólna pasja i postanowiliśmy wykorzystać ją do zbudowania większej społeczności wokół Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. SPK to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu. Park to ponad 12 tysięcy hektarów terenu i kilometry dróg oraz ścieżek pieszo-rowerowych. Niestety jakość dróg i ścieżek nie jest optymalna. Wycinka drzew i prace leśne mają negatywny wpływ na turystykę w Parku Sieradowickim – mówią o sobie członkowie stowarzyszenia.

rower4

Jak mówią przedstawiciele SPK Bike powołanie stowarzyszenia to pierwszy oficjalny krok w stronę poprawy infrastruktury turystyczno-rowerowej na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego.

- Głównym i pewnie czasochłonnym celem naszej działalności jest wytyczenie i zbudowanie pierwszych 100 kilometrów przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury, która stała by się wielką atrakcją turystyczną w regionie – dodają miłośnicy kolarstwa.

Prezesem Zarządu Stowarzyszenia jest Grzegorz Wasilewski. Wiceprezesem Michał Migus, a członkiem zarządu Artur Stępień. Jeszcze raz gratulujemy wygranej w licytacji!

rower5

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.