Przez ostatnie trzy dni na drogach powiatu starachowickiego doszło do 5 kolizji drogowych oraz zatrzymano 8 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu starachowickiego doszło do 5 kolizji. Nie zabrakło również nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice znajdując się w pod wpływem alkoholu. Cztery osoby  wsiadły za kółko kierownicy samochodu, a kolejne cztery osoby poruszały się rowerami. Rekordzistą w tym gronie był 41 letni mieszkaniec Starachowic, który miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Dzięki własciwej reakcji świadków, którzy mając przypuszczenia że kierujący bmw może znajdować się pod wpływem alkoholu  zadzwonili na numer alarmowy. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna nie uniknie konsekwencji i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.     

Natomiast pozostali kierujący autami stracili już swoje uprawnienia i teraz będą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem, a osoby poruszające się rowerami zostały ukarane wysokim mandatami karnymi.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach