Oczyszczacze powietrza z aplikacją mobilną

Instalowanie oczyszczaczy powietrza marki Air Fresh jest świetnym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania mieszkań. Warto pamiętać, środowisko naturalne zapewnia nam wszelkiego rodzaju dobro. Dlatego warto zadbać o jego utrzymanie we własnym domu. Oczywiście nie może to oznaczać przejmowania się dymem papierosowym czy stresujących kociołków, ale raczej regularnego ustawiania oczyszczaczy powietrza.

Aplikacja mobilna jako element systemu kontroli powietrza

System kontroli powietrza działający w oparciu o oczyszczacz powietrza może być sterowany nie tylko z aplikacji na smartfona, ale także z aplikacji na tableta. Warto mieć na uwadze, iż wybór odpowiedniego systemu jest bardzo istotny. Nie chodzi tylko o znalezienie najtańszego urządzenia, ale też o sprawy bardzo ważne: jakość wody, zawartość zanieczyszczeń w powietrzu, stężenie CO, CO2, PM2.5, ozonu, poziom wilgotności, temperaturę i wilgotność.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Podstawową funkcją wszystkich oczyszczaczy powietrza jest usuwanie z niego pyłków, wilgoci, czy nawet pleśni, ścierania, i kurzu, które są najczęściej niebezpieczne dla naszej skóry i nosa. Wszystkie te związki powstają zarówno na skutek korzystania z kotłów CO, kuchenek gazowych, wędzenia czy pieczenia ciastek, jak i są naturalnym skutkiem oddychania. Wszystkie te związki powinny znaleźć się w filtrach wymiennikach (mata na pył), filtrach wylotowych (mata na pył), czy też w tzw. ozonizerze. Aby osiągnąć optymalne rezultaty należy stosować różne rodzaje oczyszczaczy powietrza.

Który oczyszczacz wybrać?

Wybierając oczyszczacz powietrza należy pamiętać, że zdecydowanie lepszym wyborem jest stosowanie dwóch różnych modeli, niż używanie jednego, który zajmuje dużo miejsca, jest mocno hałaśliwy, nieefektywny, a dodatkowo wymaga wymiany filtrów co jakiś czas. Warto także wybrać taki system, który zarządza wszystkie parametry, a dodatkowo co pół godziny pobiera informacje z czujników CO2, CO, PM2.5 i ozonu.

Sterowanie wentylatorem i czujniki CO₂ i NOx

Innym bardzo ważnym czynnikiem zarządzanym przez system kontroli powietrza jest sterowanie wentylatorem. Warto wybrać taki system, który potrafi szybko podnosić temperaturę w pomieszczeniach, aktywować wentylator przed rozpoczynającym się biegiem kominka lub kotła ciepłowniczego – przynajmniej kilka minut przed rozpoczęciem biegu. Analogicznie należy pamiętać o czujnikach CO2 i NO. Dzięki nim możemy sterować wentylatorem, zmieniać parametry i zaprogramować, w którym momencie włączać odpowiednie urządzenia zarządzające właściwościami powietrza.