Lokalni przedsiębiorcy wyróżnieni Honorową Nagrodą Gospodarczą „Żelazny Pierścień”
W sercu naszego powiatu, tradycja spotyka nowoczesność. Właśnie ogłoszono laureatów prestiżowej Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty „Żelazny Pierścień”. To wyjątkowe wyróżnienie dla firm, które nie tylko przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu, ale również pielęgnują jego bogatą historię przemysłową.
  1. Wyróżnienia w trzech kategoriach firm: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
  2. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w historycznym miejscu – Kinie Kotłownia.
  3. „Żelazny Pierścień” symbolizuje kontynuację dwutysięcznej tradycji metalurgicznej w regionie.
  4. Nagroda specjalna „Przyjaciel Powiatu” przyznana za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej.

Tradycyjnie, każdego roku, nasz powiat wyróżnia przedsiębiorców, którzy swoją działalnością wpisują się w długą historię miejscowej produkcji i handlu. Tegoroczni laureaci, reprezentujący różne sektory gospodarki, są dowodem na to, że lokalny biznes może skutecznie łączyć innowacyjność z tradycją. W kategorii mikroprzedsiębiorstw nagrodzone zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STAR-MAX” Rafała Derlatki i Arkadiusza Dwojaka. Wśród małych przedsiębiorstw wyróżnienie otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „ZAPAŁA” Sylwii i Jarosława Zapałów, a w kategorii średnich przedsiębiorstw nagrodzono spółkę Merkson Magdaleny i Marka Gorzelaków.

Statuetka, będąca symbolem „Żelaznego Pierścienia”, nawiązuje do ważnego artefaktu z historii regionu – pierścienia z III wieku n.e., który odnaleziono niemal stulecie temu. Przez ten gest organizatorzy konkursu podkreślają nieprzerwaną ciągłość lokalnej produkcji metalowej, a wyróżnione firmy stają się godnymi następcami tej wielowiekowej tradycji.

Wśród uhonorowanych znalazła się również Małgorzata Ślaska, otrzymując nagrodę „Przyjaciel Powiatu”. Jej nieocenione zaangażowanie w życie kulturalne, turystyczne oraz dbałość o bezpieczeństwo publiczne, zasługują na szczególne uznanie. Jako była komendant hufca ZHP i zastępca Chorągwi Kieleckiej, Małgorzata Ślaska jest przykładem osoby, której działalność wykracza daleko poza granice własnej działalności zawodowej czy społecznej, wpływając na lepszą przyszłość naszego powiatu.

Gala wręczenia nagród, która odbyła się w Kinie Kotłownia, była nie tylko okazją do świętowania sukcesów lokalnych przedsiębiorców, ale również przypomnieniem o bogatej historii i potencjale gospodarczym naszego regionu. Wydarzenie to, corocznie przyciągające uwagę szerokiej publiczności, stanowi ważny element w kalendarzu wydarzeń powiatu, podkreślając jego silną pozycję gospodarczą oraz kulturową.


Na podstawie: Starachowice