Siatkarze trzecioligowej Sparty Grodzisk Mazowiecki zwycięzcami I Ogólnopolskiego Turnieju „Cerrad Cup”. W finale turnieju rozgrywanego w sobotę w Miejskiej Hali Sportowej siatkarze Sparty pokonali 2:0 Jaguar Wolanów. Na podium stanęli również siatkarze Cerradu SMS Starachowice, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Olimp Radom.

10 drużyn, 2 grupy, 24 spotkania turniejowe i blisko 9 godzin sportowych emocji to statystyczne podsumowanie premierowej odsłony Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Mężczyzn „Cerrad Cup”. Areną zmagań uczestników turnieju była starachowicka Miejska Hala Sportowa na osiedlu Południe. To właśnie tutaj na trzech boiskach przygotowanych przez organizatorów przez kilka godzin trwała sportowa rywalizacja o zwycięstwo w turnieju.Turniej

Zagrali z orkiestrą

Starachowicki „Cerrad Cup” rozpoczął się kilka minut po godzinie 9-ej, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Zanim jednak rozpoczęły się sportowe emocje siatkarskie drużyny biorące udział w turnieju postanowiły wesprzeć kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i do prezydenckiej puszki dorzucili tysiąc złotych. Po tym miłym geście można było rozpocząć rywalizację po obu stronach siatki.puszka wosp

W fazie grupowej najlepiej radziły sobie oba rozstawione przez organizatorów zespoły grające na co dzień w trzeciej lidze mazowieckiej. Sparta Grodzisk Mazowiecki oraz Jaguar Wolanów wygrały swoje grupy, ale żadnej z ekip nie udało się zdobyć kompletu punktów.

Zarówno Sparta jak i Jaguar zdobyły w fazie grupowej po 7 punktów – wygrywając trzy spotkania 2:0 i notując jeden remis 1:1. Drużyny z Grodziska Mazowieckiego oraz Wolanowa punkty w grupie traciły z drużynami, które uzupełniły stawkę półfinalistów.

Emocje w grupie A

Jedynym zespołem, który urwał punkt Sparcie okazali się gospodarze turnieju. Cerrad SMS Starachowice w meczu otwarcia sobotniego turnieju pokonał w dwóch setach GKS Volley Pawłów, a w meczu ze Spartą wygrali seta nr 1. Starachowiczanie wygrali 25:24 i choć w drugim secie górą byli już goście to jednak Cerrad SMS wywalczył niezwykle cenny punkt, który jak się później okazało wart był awans do najlepszej czwórki turnieju.

Mecz siatkarskiPodopieczni Daniela Rapci w meczu decydującym o awansie do półfinału zremisowali z Karbetem Jastrząb 1:1, ale lepszy bilans małych punktów w bezpośrednim meczu zadecydował o sukcesie Cerradu SMS.

Zwycięstwo Absolwentów

W grupie B Jaguar Wolanów punkty stracił tylko w pojedynku z Olimpem Radom. W tym pojedynku padł remis 1:1. Młodzi siatkarze Olimpu ostatecznie zdobyli w grupie 6 punktów i wyprzedzili o jedno oczko AZS UJK Kielce.

W grupie tej rywalizował również drugi zespół ze Starachowic. SMS Absolwenci w sobotnim turnieju zagrali na miarę swoich umiejętności, a w meczu z Emerykiem Nowa Słupia wzbili się na ich wyżyny i grając niezwykle ambitnie ograli rywala z czwartej ligi 2:0.

Mazowsze kontra Cerrad SMS

W półfinałach zagrały trzy zespoły z Mazowsza. Jedynym reprezentantem ziemi świętokrzyskiej był Cerrad SMS Starachowice. Karol Strabanik i jego koledzy z zespołu w półfinale trafili na Jaguar Wolanów. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 drużyny z Wolanowa. Gospodarzom pozostała więc gra o trzecie miejsce.

W rozgrywanym jednocześnie drugim półfinale Sparta Grodzisk Mazowiecki po emocjonującym spotkaniu pokonała Olimp Radom 2:1. Jak się później okazało było to jedyne spotkaniu turnieju, w którym do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było rozegranie trzeciego seta.Mecz siatkarski

W grupie mecze kończyły się bez względu na wynik po dwóch rozegranych partiach. W fazie pucharowej w przypadku remisu organizatorzy zaplanowali tie-break. Z takiego rozwiązania podczas starachowickiego Cerrad Cup skorzystano tylko raz.

Mecze decydujące o końcowej klasyfikacji najlepszej czwórki rozgrywano jednocześnie. Oba rozpoczęły się w tym samym czasie, ale jako pierwsze zakończyło się to finałowe. W meczu o triumf w całym turnieju Sparta pokonała 2:0 Jaguara wygrywając 25:22 i 25:19.

Gdy zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego świętowali już zwycięstwo w turnieju w Starachowicach na boisku nr 1 trwał jeszcze pojedynku Cerradu SMS z Olimpem Radom. Pierwszego seta nasza drużyna wygrała 25:18. W drugim emocji było znacznie więcej. 72 zdobyte punkty i zwycięstwo Cerradu w tym secie 37:35 zapewniło starachowickiej ekipie miejsce na podium.

Po zakończonych spotkaniach przyszedł czas na ceremonię zamknięcia turnieju i podsumowanie rozgrywek. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy statuetki i upominki. Organizatorzy przygotowali jeszcze prezenty dla wszystkich drużyn w postaci pamiątkowych medali, okolicznościowych koszulek i poczęstunku dla uczestników. Nic więc dziwnego, iż zespoły grające w sobotnim turnieju w Starachowicach już zapowiadają przyjazd do nas za rok !

Organizatorami sobotniego turnieju Cerrad Cup byli: firma Cerrad, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz drużyna Cerrad SMS Starachowice i stowarzyszenie SMS Absolwenci.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

>>>GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU<<<

Wyniki turnieju:

Grupa A

GKS Volley Pawłów – CERRAD SMS Starachowice 0:2 (13:25, 18:25)

Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin – Karbet Jastrząb 0:2 (24:25, 23:25)

Cerrad SMS – Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:1 (25:24, 19:25)

Volley Pawłów – Dęblin 0:2 (14:25, 15:25)

Sparta – Jastrząb 2:0 (25:19, 25:16)

Cerrad SMS Starachowice – Dęblin 1:1 (25:24, 19:25)

Volley – Jastrząb 0:2 (21:25, 23:25)

Dęblin – Sparta 0:2 (15:25, 22:25)

Cerrad SMS Starachowice – Jastrząb 1:1 (21:25, 25:17)

Grupa B

SMS Absolwenci Starachowice – Olimp Radom 0:2 (7:25, 10:25)

Jaguar Wolanów – Emeryk Nowa Słupia 2:0 (25:18, 25:16)

Olimp Radom – AZS UJK Kielce 1:1 (25:20, 18:25)

SMS Absolwenci – Jaguar 0:2 (18:25, 14:25)

AZS UJK – Emeryk 2:0 (25:14, 25:21)

Olimp – Jaguar 1:1 (25:23, 24:25)

SMS Absolwenci – Emeryk 2:0 (25:19, 25:24)

Jaguar – AZS UJK 2:0 (25:17, 25:23)

Olimp – Emeryk 2:0 (25:22, 25:15)

SMS Absolwenci – AZS UJK 0:2 (21:25, 20:25)