W walce z wandalami niszczącymi szkolne mienie pomóc ma monitoring zainstalowany w Szkole Podstawowej nr 1. W imieniu szkolnej społeczności projekt przedsięwzięcia do Budżetu Obywatelskiego zgłosiła nauczycielka Gabriela Anyst. - Cieszę się, że projekt wygrał głosownie i doszło do jego realizacji. Mam nadzieję, że „oko”, które patrzy przyczyni się do lepszego bezpieczeństwa – mówi wnioskodawczyni.

Zakup i montaż monitoringu wizyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 kosztował 47 000 zł. Celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku i zabawy dzieciom, młodzieży szkoły oraz mieszkańców osiedla Orłowo.

- Dziękuję pani Gabrieli Anyst za złożenie projektu, którego realizacja miała miejsce w roku 2018. Inwestycja dotyczyła kupna oraz montażu systemu monitoringu 9 kamer zewnętrznych, 6 kamer wewnętrznych, rejestratora cyfrowego wraz z dyskiem twardym, laptopa do podglądu, okablowania oraz elementów montażowych – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Projekt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wokół szkoły a także wewnątrz budynku, co ma duże znaczenie ze względu na szereg inwestycji wykonanych tu w ciągu minionych lat. Mam na myśli termomodernizację obiektu, budowę bieżni sportowych, placu zabaw oraz siłowni plenerowej. Ubolewam, że niektóre osoby nie potrafią uszanować naszego wspólnego mienia dewastując i niszcząc to, co w ostatnich latach udało nam się wspólnymi siłami zrobić.

Realizacja inwestycji, jak uzasadniła autorka projektu, rozwiąże problem jakim jest gromadzenie się młodych ludzi, którzy w godzinach wieczornych spotykają się na terenie boisk przy pawilonach lub na placu zabaw, spożywają alkohol, dewastują ogrodzenie, elewacje szkoły, zabawki na placu zabaw oraz pawilony na boisku „Orlik”.

- O tym, że monitoring wymaga modernizacji rozmawialiśmy i cieszę się, że udało się to zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi Michał Walendzik Przewodniczący Rady Miejskiej. - Teren wokół szkoły jest dostępny dla mieszkańców przez całą dobę, 7 dni w tygodniu dlatego tak ważne było jego zabezpieczenie ze względu na bezpieczeństwo dzieci a także znajdującą się tu infrastrukturę, którą rozbudowujemy i odnawiamy. Dziękuję wnioskodawczyni za inicjatywę i gratuluję.

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.