W minioną niedzielę w Starachowicach odbyło się referendum dotyczące planowanej budowy Instalacji Odzysku Energii. Podczas głosowania mieszkańcy na urzędowej karcie do głosowania udzielali pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi na pytanie: „Czy chcesz, żeby w Starachowicach była wybudowana Instalacja Odzysku Energii tzw. „spalarnia odpadów”? 


W referendum mogły wziąć udział osoby stale zamieszkujące na terenie miasta, posiadające czynne prawo wyborcze. Referendum jest ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania. Wynik referendum jest rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod głosowanie przypadnie więcej niż połowa ważnych głosów.
Zgodnie z protokołem Miejskiej Komisji ds. Referendum w Starachowicach w referendum udział wzięło 4 993 osoby na 40 057 uprawnionych do głosowania, frekwencja wyniosła 12,46 %. W głosowaniu uczestniczyło mniej niż 30 % osób uprawnionych do głosowania. Referendum jest nieważne.

 

Protokół z głosowania 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.