Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Od dziś, 28 lipca zapraszamy na baseny letnie w Starachowicach, czynne codziennie od godz. 10.00 do 18.00 (otwarcie basenów jest uzależnione od warunków atmosferycznych). Serdecznie zapraszamy.

Do dyspozycji klientów udostępniamy basen o wymiarach 7,80m x 15,20 m x h 0,60 z przeznaczeniem dla dzieci oraz basen o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m z przeznaczeniem dla dorosłych. Bilety w cenie 10 zł - osoby dorosłe 5 zł - osoby do 18 roku życia, osoby z 1 stopniem niepełnosprawności Dzieci do 3 lat – bezpłatnie. Bilety będą do nabycia w kasie letnich basenów. Taras basenów ma specjalny pomost dla osób niepełnosprawnych.

Na basenach obwiązywać będą obostrzenia sanitarne związane z pandemią:

Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren basenów (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących). Unikać zatłoczonych miejsc lub zgromadzeń na terenie basenów letnich oraz stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.

Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania. A także szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami. Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników. Nie należy korzystać z obiektów przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 

 

Sławomir Nojek
dyrektor MOSiR

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.