Kolejne dobre informacje dla mieszkańców południowej części Starachowic. Zakończyły się prace związane z remontem odcinka ulicy Wrzosowej, od ulicy Podlesie do granicy lasu. To jeden z wielu projektów drogowych zrealizowanych w tej części miasta.

Dzisiaj (9 sierpnia br.) w godzinach porannych, podczas konferencji prasowej, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przekazał informację o zakończonej inwestycji związanej z remontem odcinka ulicy Wrzosowej, od ul. Podlesie do granicy lasu. W wydarzeniu uczestniczyli radni Rady Miejskiej: Monika Nowak, Agnieszka Cheda, Jarosław Nowak oraz Karol Słyk – przedstawiciel wykonawcy inwestycji, firmy TRAKT S.A z Piekoszowa.

 Wrzosowa1

- To jedna z wielu inwestycji drogowych w południowej części miasta. Niedawno oddaliśmy do użytku wyremontowany odcinek ul. Południowej i Wiejskiej, został wykonany ostatni odcinek ulicy Smugowej, od ulicy Podlesie do granicy lasu, wykonaliśmy dwa łączniki pomiędzy ulicą Myśliwską a Smugową. W planach mamy kolejne inwestycje związane z remontem dróg gruntowych „na południu”. Przystępujemy do prac związanych z budową uliczek w pobliżu ulicy mjr. Nurta – informuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Wrzosowa2

- Serdecznie dziękuję firmie Trakt za wykonaną pracę. Wyremontowano, a właściwie możemy powiedzieć, że wykonano od podstaw nowy odcinek drogi o długości około 600 m za kwotę blisko 800 tys. zł. To jest o tyle ważna inwestycja, że dla ulicy Wrzosowej nie byliśmy w stanie w ostatnich latach pozyskać środków finansowych z żadnego programu, który daje możliwości na pozyskanie środków zewnętrznych na wykonanie ulic o tego typu parametrach, dlatego musieliśmy przy tej inwestycji zaangażować w stu procentach środki własne Gminy Starachowice. Podobną sytuację będziemy mieli w przypadku ulicy Łącznej dla, której musieliśmy unieważnić przetarg, a który będziemy chcieli w przyszłości ponowić. – podkreśla Prezydent Marek Materek. – Dziękuję radnym Rady Miejskiej, którzy dbają o to aby ulice i przestrzeń na osiedlu Południe i osiedlu Lubianka zmieniała się na lepsze – dodaje.

Wrzosowa44

Wrzosowa33

Wrzosowa 5

Radni Rady Miejskiej w swoich wypowiedziach podkreślali, jak tego typu inwestycje drogowe wpływają na bezpieczeństwo i podniesienie komfortu życia mieszkańców lokalnych społeczności. Przypomnieli jak jeszcze kilka lat temu wyglądała ulica Wrzosowa na wyremontowanym odcinku. Dziękowali prezydentowi, oraz kolegom i koleżankom radnym za wspólne i sprawne działania na rzecz poprawy infrastruktury drogowej w naszym mieście. Podziękowania otrzymali również pracownicy Urzędu Miejskiego. Radni podkreślili jak na tle dużych inwestycji realizowanych w Starachowicach ważne są „małe sprawy”, które w bezpośredni sposób dotyczą lokalnych społeczności.

Wrzosowa Agnieszka

- Serce się raduje po raz kolejny. Jesteśmy w miejscu, do którego dotarła cywilizacja i tak zwany luksus. Nareszcie droga gruntowa zamieniła się w drogę asfaltową. Mieszkańcy nie będą już więcej wdychać kurzu i pyłu, a woda opadowa nie będzie się więcej wlewała na posesje. Bardzo dziękuję panu prezydentowi, pracownikom Urzędu Miejskiego oraz kolegom i koleżankom radnym, którzy widzą potrzebę tego typu inwestycji – podkreśla radna Rady Miejskiej Agnieszka Cheda

Wrzosowa Monika

- Doskonale pamiętam jaki był stan tej drogi przed remontem. Jej gruntowa nawierzchnia była pełna dołów i nierówności, po opadach pełno było błota, a latem unosiły się tumany kurzu. Droga ta wymagała ciągłych napraw i doraźnego wyrównywania – przypomina radna Rady Miejskiej Monika Nowak. - Dzisiaj mamy drogę asfaltową, wzdłuż której zostały wykonane rowy odwadniające, wyłożone płytami ażurowymi. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców został wykonany próg spowalniający samochody. W imieniu lokalnej społeczności dziękuję panie prezydencie. Składam również podziękowania dla pana pracowników – dodaje radna Monika Nowak.

Wrzosowa Jarosław

- Zawsze przy tego typu okazji, jedna rzecz mnie bardzo satysfakcjonuje, że przy wielkich inwestycjach, które realizujemy w Starachowicach na przestrzeni tej i poprzedniej kadencji nie zapominamy o małych sprawach. Te z pozoru małe sprawy, są bardzo istotne dla lokalnych społeczności. Z perspektywy mieszkańców ulicy Wrzosowej, wyremontowana droga jest czymś najważniejszym. Dziękuję panu prezydentowi, dziękuję radnym, którzy angażowali się w pozyskanie środków z budżetu na tę inwestycję – podsumowuje radny Rady Miejskiej Jarosław Nowak.

Wrzosowa główne

Autor: Michał Urbański