Jedną z wizytówek Miasta Starachowice są reprezentanci starachowickich klubów sportowych odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Już wkrótce poznamy nazwiska zawodników nagrodzonych za osiągnięte sukcesy. 16 stycznia zakończył się termin przyjmowania wniosków o przyznanie stypendium sportowego oraz nagród Prezydenta Miasta.

Na przełomie stycznia i lutego Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyzna finansowe nagrody i stypendia dla naszych sportowców. Wsparcie otrzymają zawodnicy, którzy złożyli stosowne wnioski, a w ostatnim okresie stawali na podium najważniejszych imprez mistrzowskich.

Prezydent powołał już komisję konkursową, która oceni złożone wnioski pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z regulaminem przyznawania stypendium i nagród określonym w stosownych Uchwałach Rady Miejskiej. Przewodniczącym komisji jest Mariusz Majewski, który od początku roku pełni funkcję kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Sportu. Skład komisji uzupełnili Krzysztof Szczygieł (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) oraz Aleksandra Krzos (pracownik merytoryczny referatu).

W przypadku stypendium sportowego na wsparcie mogą liczyć zawodnicy, którzy przywozili medale z zawodów organizowanych w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2022 roku. Dotyczy to sukcesów osiąganych w dyscyplinach olimpijskich. Wsparcie przyznawane jest na okres pół roku i wypłacane na rachunek bankowy w sześciu ratach.

Z kolei jednorazową nagrodę pieniężną mogą otrzymać sportowcy, którzy odnosili sukcesy w całym 2022 roku. Nagrody te dotyczą rywalizacji seniorskiej oraz medali wywalczonych na zawodach rangi Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

karate

Tak było przed rokiem

W ubiegłym roku Prezydent Miasta przyznał trzy takie nagrody. Nagrody pieniężne otrzymali reprezentanci dwóch dyscyplin sportu tj. trójboju siłowego i triathlonu.

Najwyższą nagrodę pieniężną otrzymał Jarosław Olech. Starachowicki dominator w trójboju siłowym otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych brutto. Olech kolejny raz wywalczył medal Mistrzostw Świata. Jego klubowy kolega Jan Wegiera za medal Mistrzostw Polski otrzymał nagrodę w wysokości 1500 złotych. Trzecim nagrodzonym był triathlonista Przemysław Szymanowski.

W przypadku stypendium sportowego w 2022 roku Gmina Starachowice podpisała łącznie 11 umów stypendialnych. W pierwszym półroczu pieniądze wypłacane były szóstce młodych sportowców. W zależności od osiągniętego sukcesu sportowcy otrzymywali 300, 500 lub 700 złotych brutto miesięcznie. Na pierwsze półrocze 2022 roku przyznane zostały stypendia sportowe o łącznej wartości 19.200 złotych brutto.

W tym okresie stypendystami Gminy Starachowice byli:

- Maja Peryt – zawodniczka Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-Kobex”, uprawiająca lekkoatletykę

- Julia Wojtan – zawodniczka Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiająca kickboxing

- Zuzanna Pacek – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi, uprawiająca karate

- Julia Seweryn – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin Senshi, uprawiająca karate

- Beata Woźniak – zawodniczka klubu Szymanowski Triathlon Team

- Przemysław Szymanowski – zawodnik klubu Szymanowski Triathlon Team

olech

W drugim półroczu stypendia sportowe – przyznane dla piątki sportowców – wynosiły 200, 280 lub 340 złotych brutto miesięcznie. Na drugie półrocze 2022 roku przeznaczono na stypendia sportowe kwotę 8.280 złotych, a stypendystami Gminy Starachowice byli:

- Maja Peryt – zawodniczka Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-Cerrad”, uprawiająca lekkoatletykę

- Julia Wojtan – zawodniczka Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiająca kickboxing

- Miłosz Styk – zawodnik Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiający kickboxing

- Mateusz Gunia – zawodnik Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiający kickboxing

- Agnieszka Kropiewnicka – zawodniczka klubu Szymanowski Triathlon Team, uprawiająca triathlon

 

O ostatecznych decyzjach poinformujemy Państwa na naszym portalu.

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.