Reprezentanci Wikinga Starachowice zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn Mistrzostw Polski Seniorów w trójboju siłowym klasycznym. Zawody rozgrywane były w Skierniewicach, a nasi zawodnicy należeli do czołowych zawodników krajowego czempionatu.

W klasyfikacji drużynowej zawodów nasi trójboiści uplasowali się na najniższym stopniu podium. Lepsi od naszego zespołu okazali się jedynie zawodnicy z Wrocławia oraz Kielc. „Wikingowcy” podczas zawodów w Skierniewicach wywalczyli łącznie cztery medale.

W rywalizacji kobiet brązowy medal wywalczyła Klaudia Maciąg. Nasza trójboistka zajęła trzecie miejsce w kategorii wagowej do 57 kg. Medal z takiego samego kruszcu dołożył również Szymon Grzelak, który był trzeci w kategorii do 105 kg.

Jednak najcenniejsze medale wywalczone przez reprezentantów Wikinga to oczywiście krążki wywalczone przez Mariusza Grotkowskiego oraz Tomasza Stawiarskiego. Obaj nasi trójboiści w Skierniewicach zdobyli tytuły mistrzowskie i stanęli na podium odbierając złote medale.

Grotkowski wygrał kategorię do 66 kg, a Stawiarski był najlepszy w kategorii do 93 kg.