Fight Gym Lublin został najlepszym klubem rozgrywanych w Starachowicach kickbokserskich zawodów sportowych. Miejska Hala Sportowa na osiedlu Południe gościła tym razem uczestników Pucharu Polski w kickboxingu. Zawodnicy rywalizowali tu w formule K1, a do Starachowic przyjechali najlepsi juniorzy oraz seniorzy.

W dwudniowych zawodach wzięło udział łącznie ponad 230 zawodników z blisko 70 klubów z całej Polski. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Dragon, który współorganizuje w naszym mieście najważniejsze zawody kickbokserskie od blisko 20 lat.

kick5

W gronie uczestników weekendowej rywalizacji nie zabrakło również reprezentantów Dragona. Nasi zawodnicy pięciokrotnie stanęli na podium zawodów.

kick gunia

Mateusz Gunia okazał się najlepszy w rywalizacji juniorów starszych w kategorii do 67 kg. W finałowej walce Gunia pokonał Tomasza Tomczyka z UKS Sanda Płock.

Ksawier Klimiuk stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji juniorów młodszych w kategorii do 81 kg.

kick3

Trzecie miejsce zajęli również Jacek Jóźwik (junior młodszy, do 54 kg), Zofia Szewczyk (juniorka młodsza, powyżej 60 kg).

kick4

Finałową walkę w kategorii do 56 kg przegrała natomiast nasza juniorka Justyna Moniewska. Zawodniczka Dragona zapowiedziała jednak rewanż i obiecuje, że przy najbliższej okazji powalczy o zwycięstwo z tym razem lepszą Weroniką Śmigielską z ŁKS-u Łódź.

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.