Samorządy i przedsiębiorcy tworzą Lokalną Organizację Turystyczną Doliny Kamiennej

2 min czytania
Samorządy i przedsiębiorcy tworzą Lokalną Organizację Turystyczną Doliny Kamiennej

W Brodach zawiązało się nowe porozumienie wokół turystyki — kilkanaście gmin i podmiotów z regionu postanowiło działać wspólnie pod szyldem „Dolina Kamiennej”. Spotkanie założycielskie odbyło się w urzędzie gminy, a jego uczestnicy już wyznaczyli władze i strategię na najbliższe miesiące. To pierwszy krok ku wspólnej promocji i ochronie krajobrazu oraz dziedzictwa kulturowego doliny.

  • Spotkanie założycielskie w Brodach
  • Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna “Dolina Kamiennej” i plany działań

Spotkanie założycielskie w Brodach

W zebraniu, które miało miejsce 3 listopada w Urzędzie Gminy w Brodach, uczestniczyło 21 osób reprezentujących samorządy, instytucje i przedsiębiorców związanych z turystyką. Wójt Ernest Kumek przedstawił ideę powołania organizacji, a o potencjale turystycznym regionu mówiła prof. dr hab. Wioletta Kamińska, dyrektor Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna “Dolina Kamiennej” i plany działań

Uczestnicy jednogłośnie przyjęli statut, ustalili składki oraz wybrali władze nowego stowarzyszenia. Prezesem został Łukasz Gołda, w skład Zarządu weszli: Katarzyna Krawczyk, Iwona Tamiołło, Aleksandra Bernaciak, Paweł Gawron, Grzegorz Pypeć, Marcin Maruszak, Rafał Zacharski oraz Wojciech Rymarski. Komisję Rewizyjną tworzą Agnieszka Suligowska (przewodnicząca), Katarzyna Bonio (zastępca) i Marcin Rymarczyk.

Wśród samorządowców zaangażowanych w powstanie organizacji są: Ernest Kumek (Gmina Brody), Mirosław Seweryn (Gmina Mirzec), Lech Łodej (Miasto i Gmina Kunów), Jacek Bryzik (Gmina Skarżysko–Kościelne) oraz Robert Janus (Miasto i Gmina Wąchock). Dołączyli też lokalni przedsiębiorcy, m.in. Marcin Maruszak z „Biuro Turystyczne Maruszaki” i Rafał Zacharski z „Pasieka dobra pszczoła”.

Celem stowarzyszenia jest współpraca samorządów i podmiotów turystycznych w zakresie rozwoju, promocji oraz ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa Doliny Kamiennej.

na podstawie: Urząd Gminy w Mircu.

Autor: krystian