Piłkarze Staru Starachowice zakończyli już swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski na szczeblu okręgu. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego przegrali z Granatem Skarżysko Kamienna 3:4.

Lider świętokrzyskiej ligi okręgowej odpadł z dalszej rywalizacji pucharowej po starciu z czwartoligowcem ze Skarżyska Kamiennej. Star w środowe popołudnie nie zagrał wielkiego spotkania, ale charakter i ambicja zaprezentowane w drugiej połowie może cieszyć kibiców starachowickiej drużyny.

Akcja Staru„Zielono-czarni” po pierwszej połowie przegrywali z Granatem już 0:3. Gole dla gości strzelali wówczas kolejno Damian Szyszka, Tomasz Bartosiak oraz Kamil Uciński. Gospodarze próbowali przeprowadzić skuteczne ataki pod bramką rywali, ale żaden z nich nie został zamieniony na gola. To nie była dobra połowa w wykonaniu piłkarzy Staru.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło w pierwszym kwadransie. Oba zespoły grały ostrożnie. Wydawało się więc, że sprawa zwycięstwa i awansu jest już rozstrzygnięta. W 67. minucie z rzutu wolnego znakomicie uderzył Konrad Wójtowicz i Star zdobył gola na 1:3.

Po kilkunastu sekundach celnie uderzył Emil Gołyski. Ta bramka okazała się sygnałem dla piłkarzy Staru, że jeszcze nie jest wszystko stracone. Niestety w kolejnych 20 minutach wynik meczu się nie zmieniał i wydawało się, że pojedynek pucharowy zakończy się zwycięstwem Granatu 3:2.

Ostatnie minuty to jednak znów huśtawka nastrojów. W 89 minucie rzut karny wykorzystał Mariusz Fabjański i był remis 3:3. Takie rozstrzygnięcie oznaczałoby dogrywkę w Starachowicach. Ostatecznie jednak do niej doszło, bowiem Damian Szyszka w doliczonym czasie gry zdobył gola dla gości. Zwycięstwo Granatu zapewniło tej drużynie awans do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Star Starachowice – Granat Skarżysko Kamienna 3:4 (0:3)

Gole zdobyli: Konrad Wójtowicz (67), Emil Gołyski (68), Mariusz Fabjański (89-karny) - Damian Szyszka 2 (19, 90), Tomasz Bartosiak (26.), Kamil Uciński (37.)

STAR: Sieczka – Drabik, Gębura, Nowocień (60. Sokół), Chodniewicz (46. Stachura), Horna, Kania, Wójtowicz, Gołyski (69. Anduła), Niewczas (60. Kosztowniak), Fabjański.

star starachowice

W grze o awans do kolejnej rundy pucharowych zmagań są jeszcze juniorzy starsi Star / Juventa. Starachowicka drużyna występująca na co dzień w rozgrywkach świętokrzyskiej ligi juniorów starszych jest jedną z rewelacji okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni Zdzisława Spadło w przyszłą środę zagrają z czwartoligowym Neptunem Końskie. Trzymamy kciuki za ostatni starachowicki zespół w tych rozgrywkach.