Lekkoatletyczna reprezentacja KLKS Juventa Kobex Starachowice wygrała klasyfikację drużynową dzieci i młodzieży podczas tradycyjnych Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie.

Starachowicka Juventa Kobex po raz ostatni wygrała klasyfikację drużynową szydłowskich biegów w 2004 roku. Wówczas to klub nosił jeszcze nazwę Juventa-Marbo, prezesem był śp. Adam Dzik, a za zwycięstwo w Szydłowie klub otrzymał...żywego prosiaka.Bieg w Szydłowie

Przez lata Juventa próbowała nawiązać do tego sukcesu, ale niestety lepsze okazywały się inne kluby. W międzyczasie wycofano się również z nagradzania najlepszych żywym zwierzęciem.

Przed kilkoma dniami wreszcie udało się powrócić do sukcesu sprzed lat. Podopieczni Dawida Kubca i Agaty Wzorek zdobyli Szydłów, a zwycięstwo zapewnił im udany występ całej 21-osobowej reprezentacji starachowickiego klubu.

Ponad sto punktów

Juventa Kobex zdobyła łącznie 108 punktów. Starachowiczanie o 10 „oczek” wyprzedzili ekipy LKB Rudnik oraz Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Punkty dla naszego klubu zdobyła 15-stka zdolnych lekkoatletów.

W rozgrywanych 30 grudnia biegach ulicznych najlepiej spisała się Anna Jędrzejewska. Nasza zawodniczka wygrała inauguracyjny bieg niedzielnej imprezy na dystansie 320 metrów. W tym samym biegu druga była Zuzanna Wrona.

Na podium szydłowskiej imprezy stanęły jeszcze Nikola Niekłań i Anna Szwajda. Obie zajęły w swoich biegach trzecie miejsca. Niekłań rywalizowała na dystansie 425 metrów, a Szwajda przebiegła dystans 715 metrów.

Poza wspomnianą czwórką w Szydłowie rywalizowali jeszcze: Zofia Dróżdż, Weronika Wojnar, Daria Kułaga, Maja Banaszczyk, Noemi Basa, Amelia Wojtan, Zuzanna Dudzic, Monika Kardaś, Oliwia Siułkowska, Kacper Zychowicz, Wiktoria Smalec, Eliza Wzorek, Weronika Kołodziej, Maja Szkoda, Amelia Wrona, Nikola Dąbek, Karolina Kwiatek.

szydlow reprezentacja

Bieg główny

Na zakończenie biegowej rywalizacji w Szydłowie odbył się bieg główny na dystansie 10 km. Najlepszy w nim okazał się Mateusz Kaczor z Radomia, który uzyskał czas 31.04. Drugi na mecie był Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik.

W biegu tym startowali również zawodnicy ze Starachowic. Najlepsze czasy uzyskali: 17. miejsce zajął Wojciech Jarosz, 20. był Michał Wojton, 52. był Sławomir Majchrzak. Bieg główny ukończyło 282 zawodników.