Przemysław Szymanowski i Maria Pytel najlepsi w biegu na dystansie 10 kilometrów. Weronika Wojnar oraz Norbert Łojek zwycięzcami rywalizacji na 1963 metry. To najważniejsze rozstrzygnięcia niedzielnej imprezy biegowej w Starachowicach – Biegu Tropem Wilczym.

Za nami kolejna odsłona starachowickiej edycji imprezy biegowej Bieg Tropem Wilczym. Niedzielne bieganie w Starachowicach zakończyło się organizacyjnym sukcesem Stowarzyszenia „Zabiegane Starachowice”, które we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapewniło uczestnikom sportowej rywalizacji nie lada emocje i możliwość rozpoczęcia biegowego sezonu w naszym mieście.

bieg6

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy dwie trasy. 77 osób ukończyło ostatecznie rywalizację na dystansie 1963 metrów, a 210 zawodników poradziło sobie z wymagającą trasą na dystansie 10 kilometrów. Łącznie niedzielne zawody ukończyło 287 zawodników.

Dokładnie w południe grupa prawie 300 biegaczy ruszyła na trasy biegowe. Start był wspólny dla obu dystansów. Po przebiegnięciu blisko kilometra od bramy startowej ustawionej przy ulicy Szkolnej część zawodników wracała już w stronę mety. Była to grupa zawodników, którzy w tym dniu wybrali dystans 1963 metrów.bieg1

Rywalizacja na 1963 metry

Jako pierwszy z tej grupy bieg ten ukończył Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uzyskał on na mecie czas 6 minut 26 sekund. Kilkanaście sekund później dystans ten ukończył Kacper Zychowicz. Zawodnik KLKS Juventa Kobex Starachowice zanotował na mecie czas 6.48. Trzeci był Kacper Nowak ze starachowickiej Barakudy.

Tuż za Nowakiem bieg ukończyła Weronika Wojnar. Reprezentantka Juventy Kobex uzyskała czas 6.57 i była ostatnią zawodniczką, która na mecie zmieściła się w limicie 7 minut. Druga wśród pań była jej klubowa koleżanka Maja Peryt. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Niziołek z Szydłowca, która na finiszu pokonała kolejną reprezentantkę Juventy Zuzannę Dudzic.

Najlepsi na 10 km

W rywalizacji na dystansie 10 kilometrów zawodnicy musieli przemierzyć sporo dystansu leśnymi ścieżkami.

bieg5Na wymagającej trasie najlepiej poradził sobie Przemysław Szymanowski. Nasz triathlonista przebiegł „dychę” w 35 minut i 40 sekund. Prawie minutę później linię mety przekroczył Damian Kutera z Dąbrowy, a za kolejne kilka sekund bieg ukończył Wojciech Jarosz. Wiceprezes Juventy-Kobex uzyskał czas 36.39.

Dobrze pobiegli również Michał Wojton, Jacek Długosz, Jerzy Kloczkowski oraz Marcin Wojtan. Cała siódemka zawodników przebiegła ten dystans w czasie poniżej 40 minut.

Jako 13. linię mety przebiegła Maria Pytel. Najlepsza z pań uzyskała czas 43.36. Druga w rywalizacja kobiet była Ilona Werenkowicz-Wrona, a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Skowron.

Po emocjach związanych z biegiem przyszedł czas na dekoracje najlepszych. Pamiątkowe puchary zawodnikom wręczał Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, dyrektor MOSiR-u Krystian Sadza oraz jak zwykle niezastąpieni działacze Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice Ireneusz Gwóźdź oraz Beata Życińska-Wojtan.

Inauguracja cyklu Grand Prix

Gratulujemy uczestnikom niedzielnych zawodów, które były jednocześnie pierwszą imprezy cyklu Grand Prix Starachowic w biegach. Kolejną imprezą zaliczaną do tego cyklu będą Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Zawody odbędą się już 16 marca na terenie wokół Zalewu Lubianka. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, a zapisy do udziału w biegu przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze zawodów – w Szkole Podstawowej nr 6.