„Świętokrzyska 10” to nazwa kolejne imprezy biegowej organizowanej w naszym mieście. Bieg terenami leśnymi na dystansie 10 km odbędzie się już w niedzielę 16 czerwca. Organizatorzy rozpoczęli zapisy do imprezy.

Głównym celem biegu jest oddanie hołdu patronowi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Eugeniuszowi Gedyminowi Kaszyńskiemu ps. ,,Nurt”. Oczywiście tradycyjnie organizatorzy za cel stawiają sobie popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu i szeroko pojętą promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia

- Major Eugeniusz Gedymin Kaszyński pseudonim „Nurt” był żołnierzem wojny obronnej 1939 roku, cichociemnym spadochroniarzem Armii Krajowej, zastępcą dowódcy i dowódcą Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”, a także dowódcą batalionu i ostatnim dowódcą 2. pułku piechoty Legionów Armii Krajowej. Święto brygady zostało ustanowione na 11 czerwca, dla upamiętnienia złożenia prochów majora sprowadzonych z Anglii, na wzgórzu Wykus w gminie Wąchock, w powiecie starachowickim – czytamy w regulaminie imprezy.bieg 2

Bieg już w czerwcu

Głównym organizatorem biegu ,,Świętokrzyska 10” jest Dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W Starachowicach organizacją projektu zajmują się natomiast Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Świętokrzyska 10” odbędzie się w dniu 16 czerwca (niedziela). Start biegu organizatorzy imprezy planują umieścić na terenie starachowickiego MOSiR-u przy ulicy Szkolnej. Uczestnicy biegowej rywalizacji ruszą na trasę o godzinie 17.

- Bieg odbędzie się na jednym dystansie 10 km głównie terenami leśnymi. Droga asfaltowa stanowi ok 20% trasy. W biegu mają prawo startu wszystkie osoby, które w dniu 16.06.2019 r mają ukończone 16 lat. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie internetowej oraz wniesienie opłaty startowej. Pakiety startowe w ilości 150 będą przydzielane zgodnie z kolejnością wpłynięcia opłaty na konto Stowarzyszenia – informują organizatorzy.

Ostateczna liczba osób mogących być uczestnikami biegu to 200. Dodatkowo poza tym limitem w biegu będzie brało udział 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będą oni podlegali osobnej klasyfikacji.

Czekamy na zapisy

Opłata startowa uzależniona jest od terminu dokonania wpłaty na wskazane konto. Osoby, które zapiszą się do biegu w terminie do 3 czerwca 2019 roku muszą wpłacić 30 złotych. W kolejnych dniach koszt udziału w biegu wynosi 50 złotych.

Zgłoszenia internetowe do udziału w biegu można dokonywać za pośrednictwem strony z zapisami - ZAPISY INTERNETOWE

Organizatorzy przewidzieli również nagrody i puchary dla uczestników biegu.

- Zdobywcy trzech najlepszych miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają puchary oraz nagrody w postaci bonów Decathlon. Żołnierze 10 ŚBOT będą klasyfikowani oddzielnie. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymają puchary. Nie przewiduje się podziału na kategorie wiekowe. Wszyscy uczestnicy Biegu będą klasyfikowani w kategorii OPEN z podziałem na: MĘŻCZYŹNI OPEN i KOBIETY OPEN. Wśród żołnierzy 10ŚBOT obowiązują te same zasady – czytamy w regulaminie imprezy.

bieg 2

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.