Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Zakończyła się 25. edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Od 26 maja do 1 czerwca w całym kraju odbywało się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych. W turnieju uczestniczyła również Gmina Starachowice.

Organizatorem XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgodnie z regulaminem turnieju na szczeblu gminy miejskiej lub wiejskiej organizatorem Turnieju jest samorząd terytorialny, który powołuje własnego koordynatora albo zleca to zadanie wybranej jednostce organizacyjnej lub stowarzyszeniu kultury fizycznej na swoim terenie. W zgłoszeniu przesłanym do organizatora turnieju funkcję koordynatora pełnił Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

- W terminie od 26 maja do 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka), organizujemy XI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego zostanie rozegrany jubileuszowy XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. ”Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin – informowała Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, główny organizator turnieju, tuż przed jego rozpoczęciem.

Turniej w naszym mieście 

Starachowicki kalendarz imprez turniejowych zawierał około 30 wydarzeń sportowo-rekreacyjnych organizowanych w tym okresie. Jak zwykle aktywnie do udziału w turnieju przyłączyły się starachowickie szkoły oraz przedszkola.

W przesłanym sprawozdaniu Gmina Starachowice wskazała na organizację „pod skrzydłami” turnieju ponad 30 wydarzeń. Imprezy te zostały przeprowadzone przez wszystkie 7 dni trwania turnieju. Udział w nich wzięło prawie 4 tysiące uczestników.

Teraz pozostaje czekać na podsumowanie turnieju i jego oficjalne wyniki.

turniej11

Jak powstanie klasyfikacja turnieju ?

W klasyfikacji generalnej Turnieju zostaną uwzględnione tylko te miasta i gminy, które:

- dokonają terminowego zgłoszenia do Turnieju zgodnie z procedurą wskazaną w regulaminie,

- prześlą i opublikują na stronie internetowej w wyznaczonych terminach sprawozdanie z przebiegu Turnieju

- złożą sprawozdania

Rywalizacja ogólnopolska odbywać się będzie w sześciu grupach. Nasze miasto o sukces w klasyfikacji rywalizować będzie w grupie piątej tj. od 40 do 100 tysięcy mieszkańców.

 

Trzy kryteria decydujące o punktach zdobytych przez dane miasto lub gminę:

1. Stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %).

2. Iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy zostały przeprowadzone.

3. Łączna liczba startujących w udokumentowanych formularzem 2019-STMIG-COOPER testach Coopera, przeprowadzonych w ramach Turnieju (w tym kryterium brane są pod uwagę te osoby startujące, które ukończyły 13 rok życia).

W celu uhonorowania laureatów Turnieju, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, we współpracy ze startującymi miastami i gminami, zorganizuje w trzech zwycięskich miastach/gminach w każdej z sześciu grup pikniki sportowo-rekreacyjne w ramach promocji hasła „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”. Pikniki te zostaną zorganizowane w okresie od 1 września do 16 grudnia 2019 roku.

Dla miast i gmin za aktywny udział w Turnieju zostaną ufundowane pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

GMINA STARACHOWICE - sprawozdanie

TEST COOPERA - wyniki

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.