W Klubie Senior+"Niezapominajka" maj upłynął bardzo aktywnie. Seniorzy rozpoczęli miesiąc od wycieczki (08.05). Trasa zaczynała się w Wąwozie Dule gdzie zapoznali się z historią powstania oraz geologiczną budową wąwozu. Kolejnym etapem były Kurozwęki. Seniorzy zwiedzali Zespół Pałacowy, podziemia, Safari Bizonów oraz ogrody wokół zamku.  W drodze powrotnej wstąpili zobaczyć Szydłów.  Pogoda dopisywała, widoki zachwycały, czas upływał bardzo szybko. 

Kolejną atrakcją  było zaproszenie Seniorów na obchody Święta Niezapominajki (15.05) przez Przedszkole Miejskie nr 10 "Niezapominajka" w Starachowicach. Dzieci wraz z Radą Pedagogiczną przygotowały piękny spektakl słowno-muzyczny. Po przedstawieniu Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek m.in niezapominajkowe ciasteczka. 

Maj zakończył się rajdem wokół Zalewu Lubianka (31.05). Piękna pogoda, długi spacer, zachycające okoliczności przyrody i satysfakcja dotarcia do celu. Na "mecie" czekał na nich przepyszny poczęstunek przygotwany przez organizatorów czyli Biuro Turystyczne "Sabat". 

65

75

85

95 copy

115

55

35

45

15

25

 

 

Autor: Paulina Koczubiej
Paulina Koczubiej