Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Kolejny miesiąc działania Klubu Senior+ Niezapominajka za nami.

 Grono Seniorów zrzeszonych w Klubie którego działalność wspierana jest z Programu wieloletniego"Senior+" na lata 2015-2020 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, kolejny miesiąc spędziła bardzo aktywnie.

Seniorzy dzięki współpracy wolontariackiej z Panem Jackiem Tarnowskim dowiedzieli się czym jest Nordic Walking. Przekazana wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna okazała się niezwykle pomocna. Dzięki zdobytym umiejętnościom Klubowicze poprawiają swoją kondycję fizyczną a "spacery z kijkami" korzystnie wpływają na pracę całego organizmu.

nordic 3nordic 1nordic 12

Lipiec to miesiąc aktywności fizycznej. W każdą sobotę o godz. 10:00 przy Placu obok fontanny Seniorzy uczestniczyli w zajęciach "Joga na trawie". Pani Monika Dygas w sposób atrakcyjny przekazuje wiedzę o zdrowotnym wpływie ćwiczeń na organizm. Coraz większa liczba ćwiczących tylko potwierdza atrakcyjność owych zajęć.

Seniorzy dbają nie tylko o ciało ale także o ducha uczastnicząc w spotkaniu z muzyką klasyczną. Artyści Filharmonii Świętokrzyskiej przygotowali niezwykły koncert który zapełnił Galerię Skałka.

Pracowity miesiąc dobiegł końca a na Seniorów czekają kolejne wyzwania. 

 

 

Autor: Paulina Koczubiej
Paulina Koczubiej