SM Starachowice: W odwiedzinach.
W trakcie służb patrolowych, rewirowi Straży Miejskiej regularnie ustalają kolejnych sprawców zrzutu śmieci na terenie miasta. Coraz większą skuteczność zawdzięczamy dobrej współpracy z mieszkańcami i zarządcami, którzy nie są obojętni na zauważone przypadki podrzucania śmieci. W trakcie prowadzonych czynności służbowych, zatrzymujemy sprawców na gorącym uczynku” lub trafiamy do nich po śladach, które znajdujemy w samych śmieciach. Choć to przykre, ilość ukaranych sprawców zanieczyszczania jest coraz wyższa.
W zeszłym roku przeprowadziliśmy z tego tytułu 390 postępowań w stosunku do sprawców wykroczeń. Nakładane coraz surowsze kary, mają skutecznie zniechęcić kolejnych sprawców zaśmiecania a dla innych być ostrzeżeniem. Kolejnym ustalonym sprawcą podrzucania starych foteli w rejon altany śmietnikowej ul. 8-go Maja okazał się mieszkaniec Seredzic. Mamy nadzieję, iż 63-letni sprawca zrzutu śmieci którego gościliśmy ostatnio w naszej komendzie, właściwie zrozumiał sens naszych działań. Wstyd jest dość spory, gdy w drogę powrotną oprócz mandatu, trzeba zabierać podrzucone graty”. Dlatego ku przestrodze innym apelujemy ponownie decydując się na podrzucanie śmieci, liczcie się z tym, iż późniejsze koszty uporządkowania terenu i nałożona kara, znacznie przewyższą koszt wywozu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie możemy oddać takie gabaryty za darmo.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Straż Miejska w Starachowicach, straz.starachowice.eu/, straz.starachowice.eu/dla-mieszkanca/5357-w-odwiedzinach
![]()
Ostatnie Artykuły

Nagrobek z 1835 roku wrócił na cmentarz. Udało się ocalić fragment historii

Modele wodnosamolotów wracają nad Lubiankę. Finał pełen emocji

Potańcówki wracają na Szlakowisko. Będzie nowa lokalizacja

Około 200 pojazdów pojawi się w Mircu. Ciężarówki STAR ruszą w teren

Harcerze nad Lubianką poznali zasady bezpiecznych wakacji

Mecz w Starachowicach przyniesie utrudnienia. Kierowcy dostali apel

Ludowe granie, biesiada i karaoke. Festiwal w Małyszynie

W gminie Brody spada ciśnienie w kranach. Jest apel o oszczędzanie wody

Dwa złota i brąz dla WKS „Kiełb” Brody na mistrzostwach Polski

Siedem bramek Kamiennej Brody. Zespół sprawdzi się przed ligą

Balon nad Rudą nie wzbił się w powietrze. Zadecydował silny wiatr

Nocne granie w Mircu. Cztery drużyny walczyły o puchary po zmroku

Prawie 300 tysięcy złotych dla POZ w Starachowicach. Sprzęt zamiast remontu

Książki wyszły na słońce - Naukowy Plac Zabaw 2026 w Starachowicach
Przydatne dane teleadresowe
- Ścieżka STARa w Starachowicach śladami legendarnych ciężarówek
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynkach - kontakt, dostępność i zasady korzystania
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
- Biuro Powiatowe ARiMR w Starachowicach - kontakt, infolinia, wnioski o dopłaty
- Sąd Rejonowy w Starachowicach - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Dlaczego sołtys Wąchocka? Skąd wzięły się legendy i dowcipy?
