Biblioteczne świeżości

Drodzy czytelnicy zaparzcie sobie smaczną herbatkę i siądźcie wygodnie z książką w ręku. Nikt tej jesieni nie będzie się nudził.

W Bibliotece Głównej nastąpiło jesienne odświeżenie, zakupiono wiele interesujących nowości. Dużo publikacji z zakresu prozy obyczajowej, znajdzie się też coś dla fanów kryminałów czy fantastyki.Więc odwiedzicie bibliotekę,zaparzcie sobie smaczną herbatkę i siądźcie wygodnie z książką w ręku. Miła lektura gwarantowana.
Cóż to za nowości przybyły? Dużo literatury kobiecej, historycznej czy też kryminałów. Oto najciekawsze propozycje. Między innymi Santa Montefire „Czas Tajemnic”(Historia rodziny Arethusy Clayton, która zostawia swoim krewnym w spadku przedziwne instrukcje. Historia o poznawaniu swoich krewnych bliższych i dalszych, o odnajdywaniu siebie przez swoje korzenie. Wszystko to z pięknymi Irlandzkimi krajobrazami w tle.), Kristin Hannah „Odległe brzegi”( Pokazuje złożoność współczesnych małżeństw, ich problemy, porażki i sukcesy. Ukazuje niezmienną potęgę miłości.), „Pałac w Moczarowiskach” znakomitego duetu pisarzy Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego (Ciekawa opowieść i pomysł na książkę. Autorzy tchnęli życie w zamarły pałac i ukazali cóż ciekawego mogą skrywać te mury. Teraz każdy może zatopić się w ich historii.).
Dużo pozycji historycznych jak na przykład „Córka Nazisty” Maxa Czornuja (Przejmująca opowieść o przeszłości, o kobiecie która zmaga się z koszmarnymi wspomnieniami II Wojny światowej. „Czasem by na nowo odnaleźć spokój i miłość,trzeba przejść przez piekło”.), „Kuzynka Marie” Agnieszki Janiszewskiej (Losy rodziny pokazane oczyma tytułowej kuzynki Marie, a wszystko to z Pierwszą Wojną Światową w tle.) czy „Mała Norymbergia” Agnieszki Dobkiewicz czyli historie katów z Gross-Rosen lub „Imperium chmur” Jacka Dukaja ( Książka inspirowana „Lalką” Bolesława Prusa Dosłownie rzecz ujmując bohaterowie Lalki przeniesieni do egzotycznego piękną dalekiego wschodu, a uściślając do Japonii pod koniec XIX wieku, za panowania cesarza Mutsuhito.).
Znajdziemy też nową powieść Szczepana Twardocha „Drach” (Czyli Górny Śląsk widziany jego oczyma., na przestrzeni prawie stu lat od 1918 do 2014 roku.) czy kryminały „Zakłamani” Joanny Dulewicz (Jest to współczesny kryminał, którego akcja rozgrywa się w Kielcach, historia polonistki Eryki i jej męża.) , „Wotum” Macieja Siembiedy ( Opowiada o zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Opowieść sensacyjna przeplata w sobie kryminalne przygody z historycznymi ciekawostkami.) czy „Żałobnica” Roberta Małeckiego ( Historia pewnej wdowy, która skrywa jeszcze wiele tajemnic. Jakich? O tym drogi czytelniku przekonaj się sam i sięgnij po książkę.).
Jak widać nikomu nie zabraknie rozrywki na jesienne chłody. Biblioteka Główna życzy przyjemnej lektury i zaprasza po książki!

Angelika Dziubich
stażysta w MBP