Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Domowe sposoby na otworzenie zamka w drzwiach

Wyobraźcie sobie sytuację, właśnie wracanie do domu po całym dniu w pracy, jesteście już przy drzwiach, następnie sięgacie do torby i okazuje się, że...nie macie kluczy. Wtedy idziecie do samochodu i sprawdzacie, potem dzwonicie do pracy i sprawdzacie czy przypadkiem na waszym biurku nie zostały i po tym telefonie właśnie zrozumieliście, że zwyczajnie je zgubiliście. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować otworzyć drzwi domowymi sposobami. Ale czy takie life hacki są przydatne?

Lockpicking- czy uda się?

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest oczywiście lockpicking i warto wykorzystać ten sposób. Otóż w tym przypadku musicie właściwie manipulować mechanizmem zamka przy użyciu wytrychu, ale oczywiście skąd mieć przy sobie wytrych i jak to zrobić by całkowicie nie zniszczyć mechanizmu? Okazuje się, że nie jest to proste, bo trzeba mieć niezłe wyczucie i wiedzę. Ale możecie spróbować użyć to tego innych przyrządów i sprawdzi się śrubokręt czy też wsuwka z włosów. Wtedy także umieszczacie wąskie i ostre zakończenie w zamku i próbujecie kręcić mechanizmem, ale liczcie się z tym, że może się to nie udać. A jeżeli macie do czynienia z wzmocnionym zamkiem i drzwiami antywłamaniowymi to zdecydowanie lepiej oszczędzić sobie i czas i nerwy, bo zwyczajnie wam się nie uda otworzenie takich drzwi bez pomocy specjalisty. Dowiedz się też: Jak zabezpieczyć drzwi przed włamaniem. Poznaj cenne rady ekspertów

Postaw na specjalistów

Lepiej nie podejmować się prac, jeżeli nie macie o nich pojęcia. Owszem mówi się, że warto próbować, ale próby otworzenia zamka bez klucza mogą zakończyć się totalnym jego uszkodzeniem. Najlepiej więc od razu zadzwonić po pomoc, a dokładnie po pogotowie zamkowe. Najlepsi i doświadczeni fachowcy nawet z trudną pracą poradzą sobie szybko i jednocześnie macie pewność, że usługa będzie wykonana z największą starannością i zaangażowaniem. Nawet jeżeli potrzebujecie pomocy w nocy czy wcześnie rano to możecie na nią liczyć. Samo awaryjne otworzenie zamka to koszt około 100-150 złotych. Usługa będzie droższa jeżeli drzwi są antywłamaniowe. Oczywiście pewnie zastanawiacie się czy po tym jak zgubiliście klucze należy wymienić zamek. To tak naprawdę nie jest konieczne, choć niektórzy specjaliści zalecają wymianę wkładki w drzwiach. Tutaj zdecydowanie lepiej zdać się na ich wiedzę.

Wniosek z tego płynie jeden i brzmi: zawsze korzystajcie z usług specjalistów i nie wykonujcie prac, o których nie macie pojęcia.