Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Tatiana Pluta, Olga Pochylska, Aleksandra Sierpień, Zuzanna Pacek i Weronika Wojnar to piątka stypendystek Gminy Starachowice, które za wyniki sportowe osiągnięte w drugim półroczu 2020 roku będą otrzymywać miejskie stypendium sportowe.

Prezydent Miasta Marek Materek przyznał stypendia na podstawie wniosków złożonych przez starachowickie kluby. Otrzymały je zawodniczki, które w okresie od lipca do grudnia ubiegłęgo roku stawały na podium najważniejszych imprez mistrzowskich. W tym roku w grupie tej mamy same dziewczyny. Utalentowane sportsmenki medale zdobywały w pięciu dyscyplinach sportu na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki należały do najlepszych podczas zawodów rozgrywanych w kategorii młodzieżowców oraz juniorek.pluta

Sukcesy naszych dziewczyn

Tatiana Pluta w 2020 roku do swojej kolekcji medalowej dołożyła brąz bokserskich Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawodniczka Staru 1926 stanęła na podium podczas czempionatu rozgrywanego w Grudziądzu.

Olga Pochylska to z kolei reprezentantka Klubu Sportowego „Dragon” uprawiająca taekwondo olimpijskie. Olga w październiku ubiegłego roku roku zdobyła również brązowy medal, ale w rywalizacji juniorskiej podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warszawie. Pochylska wywalczyła medal w konkurencji walki sportowej kyorugi.

Aleksandra Sierpień w grudniu wywalczyła kolejny medal pływackich Mistrzostw Polski juniorek. W 2019 roku zdobyła medal w rywalizacji sztafetowej. Tym razem stanęła na podium w konkurencji indywidualnej. Sierpień podczas gliwickich zawodów zdobyła srebrny medal w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Kibiców karate w naszym mieście wciąż nie zawodzi Zuzanna Pacek. Zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin „Senshi” w listopadzie wygrała rywalizację w kata juniorek podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Zielonce. Złoty medal Zuzanny jest kolejnym powodem do dumy dla kibiców starachowickiego sportu.

131895514 2479616785681306 4559600316827212306 n 1Na medalowy szlak powrócili reprezentanci lekkoatletycznej Juventy-Kobex. Weronika Wojnar spełniła swoje marzenie o medalu Mistrzostw Polski zajmując drugie miejsce w biegu na dystansie 3 km podczas Mistrzostw Polski w biegach górskich. Reprezentanci „królowej sportu” na medal najważniejszej imprezy mistrzowskiej czekali co najmniej kilka lat.

Za swoje sukcesy sportowe zawodniczki otrzymywać będą na rachunek bankowy stypendia w sześciu ratach miesięcznych wypłacanych do czerwca 2021 roku. Tatiana Pluta otrzymywać będzie po 400 złotych miesięcznie. Pozostałe zawodniczki mogą liczyć na wsparcie z miejskiego budżetu w wysokości 300 złotych miesięcznie.

 

Zestawienie stypendystek

 

Tatiana Pluta – zawodniczka Klubu Sportowego Star 1926 Starachowice, uprawiająca boks

- brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie w kategorii wagowej do 48 kg (Grudziądz, 13-17 października 2020 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 400 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2021 roku (łączna kwota: 2.400 zł brutto)

 

Olga Pochylska – zawodniczka Klubu Sportowego Dragon Starachowice, uprawiająca taekwondo olimpijskie

- brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim w konkurencji walki sportowej – Kyorugi w kategorii wagowej do 68 kg (Warszawa, 23-24 października 2020 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2021 roku (łączna kwota: 1.800 zł brutto)

 

Aleksandra Sierpień – zawodniczka Starachowickiego Klubu Pływackiego „Barakuda” uprawiająca pływanie

- srebrna medalistka pływackich Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (Gliwice, 11-13 grudnia 2020 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2021 roku (łączna kwota: 1.800 zł brutto)

wojnar wera stypendia

Zuzanna Pacek – zawodniczka Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, uprawiająca karate

- złota medalistka Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w konkurencji kata junior (Zielonka, 7.11.2020 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2021 roku (łączna kwota: 1.800 zł brutto)

 

Weronika Wojnar – zawodniczka Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego „Juventa-Kobex”, uprawiająca lekkoatletykę

- srebrna medalistka Mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie (Krynki, 4.10.2020 r.)

Stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od stycznia do czerwca 2021 roku (łączna kwota: 1.800 zł brutto)

pochylska

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.