UM Starachowice: Pejzaż z piosenką” Tomasza Kordeusza i jego gości.
25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.
Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów i wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, autorem haseł reklamowych, scenariuszy imprez artystycznych, kampanii reklamowych i PR. Jego piosenki zdobywały nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987. Jako wykonawca jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. OPPA w 1983, 1986 i 2006, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, KRAM-u, PPA w Myśliborzu i wielu innych. W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku - Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski. Był współzałożycielem Radia MTM FM w Starachowicach, pierwszej rozgłośni komercyjnej w mieście, kierował także promocją Radia Kielce
SA. Tomasz Kordeusz pisze także dla dzieci - piosenki jego autorstwa - Kołysanka dla misia, Hej, jaskółeczko, Musimy wierzyć - zwyciężały w wielu konkursach w Polsce i za granicą. W Internecie w czasie pandemii publikował cykl Domowy Album z Piosenkami”, w którym prezentował swoje ballady.
W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, zespołem Mafia.
Pejzaż z piosenką” to koncert autorski Tomasza Kordeusza gdzie obok starachowickiego artysty wystąpią zaproszeni przez niego goście: Antoni Muracki - gość specjalny, oraz znakomity zespół w składzie: Zbigniew Jakubek - piano - kierownictwo muzyczne, Tomasz Nowak - trąbka, flugelhorn, Norbert Pajek - gitara, Damian Niewiński - perkusja, Jakub Kozłowski - bass.
Wstęp na koncert jest wolny, serdecznie zapraszamy!
Autor: Piotr Kędziora
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Urząd Miejski w Starachowicach, starachowice.eu/aktualnosci/6838-pejzaz-z-piosenka-tomasza-kordeusza-i-jego-gosci
Ostatnie Artykuły

O 17.00 syreny zabrzmią w gminie Wąchock. To hołd dla powstańców

Awaria prądu, pożar i cyberatak. Ten poradnik pomaga przygotować się wcześniej

Młodzież ruszyła śladem historii. Finał projektu w gminie Brody

Młodzieżowe rady spotkają się w Sochaczewie. W programie debaty i koncerty

W Bibliotece „Nad Skałą” dinozaury zamieszkały na niezwykłej wyspie

Reprezentacja Polski i podium w Ełku. Dwie zawodniczki z gminy Mirzec otrzymały stypendia

Sierpień w Starachowicach nabiera tempa - od balonów po T.Love

Jedna minuta syren w Starachowicach. Hołd dla Powstańców Warszawskich

Zardzewiałe elementy Wielkiego Pieca zostaną wymienione. Remont za 1,5 mln zł

Młody radny z gminy Brody przy sejmikowym stole. Wybrano komisje

W Gminie Brody można sprawdzić miejsca schronienia. Nie wszystkie są schronami

Wakacje bez ryzyka? W Bibliotece Nad Skałą policjanci rozmawiali z dziećmi

Nowy program dla liderów NGO. Szansa także dla organizacji z gminy Brody

Tomasz Mazur przenosi się do Kamiennej Brody. Ma wzmocnić bramkę
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Starachowicach - kontakt, godziny, ASF, ubój na własny użytek
- Skały pod Adamowem ukryta perełka dla miłośników natury
- Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Wąchocku - kontakt, rejestracja, badania
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Lipowym Polu - kontakt, historia, terytorium
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starachowicach - oferta, zapisy, kontakt
- Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach - kontakt, przyjęcie, opieka wytchnieniowa
