Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Jak wybrać suknie zgodnie z sylwetką panny młodej

Suknia ślubna to najważniejszy i najpiękniejszy element garderoby, jaki kiedykolwiek kupisz. To także ten jeden z najdroższych. Ale tak jak w przypadku wielu rzeczy, warto zainwestować w suknię ślubną, która nie tylko świetnie wygląda na tobie, ale także pasuje do twojego stylu i osobowości. Dlaczego? Bo od tego jak będzie się czuła panna młoda i jak dobrze będą bawili się goście zależy powodzenie wesela. Są zatem dwie rzeczy, na których nie zawsze warto oszczędzać lub dążyć do kompromisu. To oczywiście suknia ślubna wraz z dodatkami oraz sala weselna z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/starachowice/.

Najlepsze wskazówki dotyczące wyboru sukni ślubnej?

Wybór sukni ślubnej nie jest łatwy. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki rodzaj sukienki kupić, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Podobnie jak w przypadku różnych sukienek, istnieje wiele wskazówek, jak wybrać jedną.

  • poznaj swój kształt ciała - na tej podstawie z pomocą salonu ślubnego wybierz model idealnie pasujący do twojej figury
  • ustal swój budżet - wiele sukienek może okazać się zbyt droga, jednak nie warto się zniechęcać. Nie zawsze drogie modele będą pasowały do naszej osobowości.
  • określ swój styl - często podobają się nam sukienki, które w czasie przymiarki mocno nas zawodzą. Najlepiej doprecyzować styl ślubu przez wybranie idealnej sali weselnej, którą można wyszukać na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/ oraz tematyki uroczystości i na tej podstawie wybrać odpowiedni model sukni ślubnej
  • sprawdź jakość i gwarancję sukni ślubnej i porównaj je z sukienkami projektantów i innych projektantów - jest tak wiele możliwości wyboru sukien ślubnych - od zaprojektowania własnej sukni po bardziej tradycyjne i gotowe wzory. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest jakość i gwarancja sukni. Podczas zakupów pytaj o materiały i ich pochodzenie, koszt ich produkcji oraz politykę zwrotów firmy. Będziesz miała pewność, że Twoja sukienka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Jak wybrać idealną sukienkę do swojego typu sylwetki?

W świecie mody weselnej ważne jest, aby ubierać się odpowiednio do swojego typu sylwetki. Znalezienie sukienki, która zarówno do Ciebie pasuje, jak i dobrze wygląda na zewnątrz, może być trudnym zadaniem. Pierwszym krokiem w wyborze sukni ślubnej jest ocena kształtu ciała. Najłatwiej to zrobić, patrząc na siebie w lustrze. Oto najczęściej spotykane typy sylwetki:

  • gruszka - to zgrabne i szczupłe ramiona, wąska talia oraz pełne biodra. Dla tej sylwetki najlepszą suknią będzie ta w literę A, czyli szeroka na dole i dopasowana na górze. Można sobie pozwolić na odkryte ramiona i plecy. Jeżeli wyrównamy optycznie wysokość ramion bolerkiem lub zabudowaną górą, możemy sobie pozwolić na wyeksponowanie bioder suknią w stylu “rybka”
  • jabłko - ramiona są równie szerokie jak biodra bez wyróżniającego się wcięcia w talii. W takim przypadku najlepiej szukać sukienki, która wyszczupli nam okolice talii oraz odsłoni ramiona. Najlepszym rozwiązaniem są sukienki ściągnięte tuż pod biustem i luźno puszczone. Ta figura wyjątkowo nie nadaje się na sukienkę “rybkę”, jednak całkiem dobrze przyjmie się klasyczna suknia w literę A.
  • kielich - ta figura wyróżnia się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Do niej najlepiej dobrać suknie ślubną z mocnym zdobieniem u dołu oraz cięższym materiałem a delikatną tkaniną przy ramionach. Optycznie należy zmniejszyć ramiona w stosunku do bioder.
  • klepsydra - ramiona i biodra w połączeniu z wcięciem w talii stworzą figurę doskonałą. Panna moda w tym przypadku ma dowolność wyboru jeżeli chodzi o sukienki. W każdej będzie wyglądała dobrze, a szczególnie podkreśli swoją figurę typem “rybka”.