W piątek, 3 grudnia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach swoje obrady prowadziła Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice. Wybrano nową przewodniczącą, została nią Olga Cukierska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

 04979ed8 8618 4c56 a02d 0b8fb11c2a46

 

Olga Cukierska zastąpiła Igora Kaczorowskiego, dotychczas pełniącego funkcję przewodniczącego. Igor, w tym roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, stąd konieczność zmian w młodzieżowej radzie.

IMG 9178

Bardzo się cieszę, że mam okazję pełnić funkcje przewodniczącej. W MRM szykują się małe zmiany, które mam nadzieję usprawnią nasze działania - powiedziała Olga Cukierska, nowa przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. 

IMG 9179

Młodzieżowa Rada Miasta była częścią mojego życia od końca 2016 roku - podsumowuje Igor Kaczorowski. Przez te kilka lat poznałem wielu wspaniałych ludzi, miałem możliwość obserwowania dobrych praktyk, jak zmieniać otoczenie na lepsze, poznałem innych młodych samorządowców (nie tylko z Polski). Te wszystkie lata to wiele zrealizowanych projektów, szkoleń, wydarzeń dla mieszkańców Starachowic - dodał były Przewodniczący.

Prezydent Miasta Pan Marek Materek, który uczestniczył w obradach młodzieżowej rady, zadeklarował dalszą ścisłą współpracę z młodzieżowymi radnymi. Wymieniliśmy się nowymi pomysłami, które niebawem wspólnie zaczniemy realizować - mówi Prezydent. Jako ciekawostkę podał, że Starachowice są jednym z nielicznych samorządów w Polsce, który bardzo aktywnie korzysta z programu Erasmus+. Dzięki temu nasza młodzież może wymieniać się doświadczeniami z młodymi ludźmi z całej Europy.

IMG 9180

Kilkanaście lat wstecz grupa uczniów starachowickich szkół zainicjowała powstanie w Starachowicach Młodzieżowej Rady Miasta. Zamiast narzekać, chcieliśmy zmieniać Starachowice na lepsze miejsce do życia dla młodych ludzi – wspomina włodarz miasta. Pan Prezydent wysłuchał planów obecnych radnych MRM. Najważniejsze, że wyciągają wnioski z błędów, które popełniano w poprzednich latach. Mają niesamowicie dużo energii i zapału do pracy. Program jaki przygotowała nowa przewodnicząca budzi szacunek – dodaje.  

Igorowi serdecznie dziękuję za ogromne społeczne zaangażowanie i pracę na rzecz starachowickiej młodzieży, Oldze życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za realizację wszystkich pomysłów. Pozdrowienia przesyłamy dla Wszystkich byłych i obecnych radnych Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice - podsumował Prezydent Miasta Marek Materek.

 

Autor: Izabela Wrona
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.