Piłkarze Staru Starachowice dwukrotnie obejmowali prowadzenie w wyjazdowym pojedynku z liderem rozgrywek - Koroną II Kielce, ale za każdym razem kielczanie doprowadzali do wyrównania. Na domiar złego w 84. minucie Miłosz Strzeboński zdobył gola na 3:2 dla Korony i takim wynikiem zakończył się jeden z najważniejszych dla naszej drużyny meczów tego sezonu.

Do zakończenia rozgrywek czwartej ligi świętokrzyskiej pozostało jeszcze siedem kolejek. Star traci do lidera z Kielc trzy punkty, ale na boisku wciąż można zdobyć jeszcze sporo oczek. Kibice "zielono-czarnych" wciąż wierzą w awans starachowickiej drużyny do trzeciej ligi, choć to zadanie po sobotniej porażce w Kielcach wydaje się nieco utrudnione.

W 3. minucie sobotniego meczu Star objął prowadzenie po strzale Mateusza Jagiełło. Defensor starachowickiej jedenastki wykorzystał błąd kieleckiej defensywy i wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą kielczanie wyrównali. Gola z rzutu karnego zdobył Krzysztof Kiercz. Po zmianie stron znów szybko na listę strzelców wpisali się starachowiczanie. Artur Dumaniuk pokonał golkipera gospodarzy i ku uciesze licznej grupie kibiców ze Starachowic "zielono-czarni" znów byli na prowadzeniu.

W 57. minucie Michał Smolarczyk doprowadził jednak do remisu. Ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące. W jednej z sytuacji podbramkowych nasz zespół domagał się przyznania rzutu karnego, ale innego zdania był arbiter, a kilka minut później zwycięskiego gola zdobył wspomniany wcześniej Strzeboński.

star mecz sklad

W ligowej tabeli Korona II Kielce jest liderem z dorobkiem 65 punktów. Star jest drugi mając na koncie 62 punkty. Awans do trzeciej ligi uzyska tylko zwycięzca rozgrywek. Następny mecz starachowiczanie zagrają już w środę w Skarżysku Kamiennej z miejscowym Granatem.

W sobotę - 21 maja -  Star zagra na własnym boisku z Orliczem Suchedniów.

Transmisję live z tego meczu przeprowadzał kanał Youtube - Korona Kielce. Poniżej link do meczu:

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.