Najlepsza porównywarka OC — czym się charakteryzuje?

Obecnie kierowcy, którzy poszukują najkorzystniejszej dla siebie oferty ubezpieczenia komunikacyjnego OC często, zamiast chodzić po punktach sprzedaży polis, dokonują kalkulacji takiego produktu za pośrednictwem narzędzia jakim jest porównywarka OC. Kalkulatory takie są niezwykle wygodne i pozwalają nam zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych bez wychodzenia z domu. Czym jednak charakteryzują się najlepsze? Podpowiadamy.

Porównywarka OC — prostota obsługi

Najlepsza porównywarka oc powinna być bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Sprawdzenie ofert poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych musi być możliwe w ciągu kilku minut. Z tego powodu najlepsze kalkulatory wyposażone są w prosty formularz, w którym wystarczy wpisać podstawowe dane z dokumentów takich jak dowód rejestracyjny, czy prawo jazdy. Narzędzie takie musi być dostępne 24 godziny na dobę, aby o dowolnej porze dnia i nocy móc porównać produkty poszczególnych firm. Jest to szczególnie istotne dla osób, którym ciągła praca uniemożliwia dojazd do placówki ubezpieczeniowej.

Porównywarka OC — duży wybór produktów i Towarzystw Ubezpieczeniowych

Najlepsza porównywarka OC pozwala na kalkulację wysokości składki zarówno standardowej, obowiązkowej polisy OC, jak i dodatkowych ubezpieczeń. Powinna ona współpracować z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, aby przedstawić ofertę kilkudziesięciu najważniejszych i najbardziej konkurencyjnych firm. Narzędzie to poza ceną powinno pokazywać użytkownikowi również zakres ubezpieczenia.

Porównywarka OC — bezpłatna i godna zaufania

Najlepsza porównywarka OC nie tylko pokazuje oferty wielu firm ubezpieczeniowych, ale również pozwala na zakup konkretnego produktu za jej pośrednictwem bez żadnych dodatkowych opłat, czy prowizji. Jeżeli użytkownik jednak nie zechce wykupić polisy przez taką stronę, narzędzie to nie powinno pobierać od niego żadnych dodatkowych opłat za skorzystanie z możliwości kalkulacji. Dodatkowo, aby mieć pewność, że firma taka jest wiarygodna, warto sprawdzić, czy jest wpisana do rejestru Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego.

Porównywarka OC — wsparcie ekspertów

Ostatnim elementem wyróżniającym najlepszą porównywarkę OC jest możliwość zadania pytania ekspertowi na każdym etapie kalkulacji, a także zakupu ubezpieczenia. Każdy użytkownik, który ma jakiekolwiek problemy, powinien mieć możliwość skontaktowania się z pracownikiem telefonicznie, mailowo lub za pomocą Livechata.